organizace fora

nepremysleli ste nekdy o tom forum nejak rozclenit? jako je napr. forum.ubuntu.cz? tohle je dost neprehledne, starsi prispevky se v podstate nedaji poradne najit.

O organizaci fora uz jsme premysleli, problem je v tom, ze nikdo nevim jak stavajici obsah prevest do novejsiho engine, ktery by nam umoznil forum vylepsit. Zahodit stavajici obsah by urcite nebyl dobry napad, protoze je tu uz ted spousta zajimavych informaci.

Jinak zatim mi prislo ze tlacitko Hledat mi vzdycky da vysledek, ktery potrebuji a prispevku tu neni tolik, aby se forum nejak zahlcovalo.

Rozdeleni fora do sekci ma myslim smysl az v okamziku, kdy je na nem dostatek prispevku vyzadujicich diferenciaci napr. podle verze distribuce. Zde jsem tuto potrebu zatim ale nezaznamenal.

Mate nejaky navrh jak zdejsi forum clenit?

organizacia fora do nejakych sekcii by mohla byt.
neciem ale ci to delit podla verzie
FCX a potm na dalsie podsekcie
ako je uz spominane forum ubuntu.
zrovna toto forum sa mi nezda prehladne.

osobne by mi asi viac vyhovovalo nieco v style
http://forum.kubuntu.sk/

Docela se mně líbí jak to má třeba ubuntu na již zmiňovaném forum.ubuntu.cz, případně něco jako:

  • instalace
  • hardware
  • software
  • site
  • prenosne pocitace

Možná i samostaně mít video/zvuk

Pak mají na wl-500g.info pěknou sekci “how-to” - tam lidi píšou návody jak co udělat.

Hledání je dobré, ale často spíš pomůže procházet fórum podle témat protože někdy třeba přesně není jasné co hledat:-)

Staré fórum by mohlozůstat jako archiv.

Jinak jak jsem koukal tak se tady používá phorum, tam by mělo jítm v rámci instalace dostat příspěvky do nové verze. pak by se mohli přesunout do sekce “původní fórum”, uzamknout a případně pak ručně přesouvat. Phorum umí přesunout celou diskusi do jiné složky.

Michal

Bylo by dobré psát někde i při normálním rozvržení aspon číslo příspěvku na který odpovídám, někdy se to hodí.

Me se docela libi cleneni: http://forums.fedoraforum.org

A co to třeba tady, v nějakém předem avizovaném datu utnout a přesměrovat lidi na nové forum ? (které by už nějaký čas běželo a lidi tak psali)

2jndm: Ja bych novou verzi phorum uvital, ale meli jsme prave problemy s preklopenim obsahu stareho do noveho. Pokud s tim mas nejake zkusenosti pomoc uvitame.

S forem budeme neco muset udelat tak ci tak… zacina se nam tu mnozit spam…:frowning:

RSS na nové vlákno

2jndm: Ja bych novou verzi phorum uvital, ale meli jsme prave
problemy s preklopenim obsahu stareho do noveho. Pokud s tim
mas nejake zkusenosti pomoc uvitame.

2covex: my jsem takhle preklapeli forum na mountainbike.cz, bylo to z verze 3 na 5, pouzili jsme ten skript z instalace. Kdyztak se ozvi na muj e-mail.

Rad bych tuhle otazku znovu otevrel. Moc prehledne to tu opravdu neni a rekl bych ze to snad i odrazuje nektere nove uzivatele (je to ucel?). Jako zakladni forum to bezpochybne postacuje, ale prec jenom doba pokrocila. Krom samotneho cleneni fora existuje take nejaky duvod proc pouzivat Phorum? Jeslti ne, tak bych mel navrh.

PunBB je take velmi rychle a lehke forum, ale preci jenom s troskou vice featurek. I kdyz ma i sve nevyhody. Ja s nim pracuju vice nez rok, takze bych se mohl o nejake zkusenosti popripade podelit. Proc zrovna PunBB?

  1. je rychle
  2. je ceske
  3. umi utf-8
  4. ma converter z Phorumu
  5. vynikajici veci je, ze DokuWiki ma pro nej prihlasovaci backend, ktery zdruzuje registrace, profily a jedno prihlaseni jak ve wiki tak i foru

PunBB http://punbb.org/
Cestina http://punbb.er.cz/
Converter (netestovan, ale podporuje Phorum 5.0.13) http://punbb.org/download/contrib/PunBB_Migration_Tool-1.4.0.zip
PunBB Authentication backend DokuWiki http://wiki.splitbrain.org/wiki:auth:punbb

Nazory?

Jako spravce i jako uzivatel jsem s Phorem velmi spokojen predevsim v porovnani s PhpBB, ktere mam jinde tez.
O PunBB jsem zatim v podstate neslysel, ale vzhledem k tomu, ze dokaze pouzivat postgreSQL je pro nas velmi zajimave, protoze by nam to vytrhlo jeden velky trn z paty. Problem je, ze v posledni dobe jsem delal uz nejak moc migraci for a uz toho mam nejak dost. Takze jedine, ze by to slo bez zadrhelu…:slight_smile:

Muzes krom jiz zmineneho nahodit jake ma PunBB vyhody oproti Phorum? Podotykam ze v teto chvili nevyuzivame vsech moznosti ktere Phorum ma.

Tak prvni zadrhel - Migration Tool umi jen MySQL<->MySQL. :frowning:

Tu narazime na to ze neznam vsechny moznosti Phorumu. Urcite by slo hodne veci vylepsit i ve Phorumu. Hlavne v oblasti layoutu. Ten mi v soucasne dobe vadi asi nejvic. Takze zkusim par nastrelu:

Klasicky layout vcetne moznych avataru, tak jak jsou uzivatele zvykli odjinud.
Online/Offline statusy uzivatelu a seznam prihlasenych uzivatelu.
Propracovany system prav a skupin.
Jednoduchy template system.
To propojeni s Wiki je bezvadne, sam to pouzivam.
V rychlosti me dalsi veci moc nenapadaji. Muzeme to nekdy probrat na IRC pripadne na Jabberu.

Podotykam, ze ani PunBB neumi bez pluginu zasilani soukromych sprav a nove prispevky neodznacuje instantne, ale podle casu posledniho pristupu.

S tou MySQL jsem to pravda nevedel. Myslel jsem ze to pouziva DB layer punbb, ale to by se dalo resit.

Urcite tohle reseni nevnucuju, jen me to tak napadlo, ze by to bylo mozna zajimave reseni a tema k diskusi.

Po zbeznem prohlidnuti pouziva converter prime volany PHP mysql_* funkci jen na jednom miste ve functions.php http://pastebin.ca/548402 . Je to prace navic, ale reseni by se urcite naslo.

ked uz sa znova otvorila tato tema …

ja by som sa prihovoril za clenenie fora, nieco v tom
style ako sa pisalo na zaciatku ?

neuvazuje sa ?

Zdravím. Starý obsah by se přece nemusel převádět (mohl by zůstat tak jak je). A s vydáním např. nové verze - nebo prostě od určitého data by mohlo začít i nové členění fóra. Myslím, že by to bylo prospěšné.

Warp napsal(a):

Klasicky layout vcetne moznych avataru, tak jak
jsou uzivatele zvykli odjinud.

Me osobne rozumne avatry nevadi, ale to co obcas pozoruji na forech, ze avatary jsou vetsi nez samotne prispevky to je spis hruza. Navic avatary vyrazne zvysuji provoz a snizuji rychlost nacitani - zvlaste ty animovane.

PunBB to umi ve vychozi instalaci?

Online/Offline statusy uzivatelu a seznam
prihlasenych uzivatelu.

To asi phorum nema.

Propracovany system prav a skupin.

Toto phorum ma, doufam na dostatecne urovni a lepe administrovatelne nez phpBB.

Jednoduchy template system.

Ten tu taky je. Asi by se dalo tema vylepsit - iniciative se meze nekladou.:slight_smile:

To propojeni s Wiki je bezvadne, sam to pouzivam.

Ano to me taky zajima. Faktem ale je, ze mi tu mame wiki jaksi uzavrenejsi - prispivaji jen ti, kdo skutecne maji zajem - neni open.

Podotykam, ze ani PunBB neumi bez pluginu zasilani
soukromych sprav a nove prispevky neodznacuje
instantne, ale podle casu posledniho pristupu.

Phorum to umi ve vychozi instalaci, ale PM mi prijdou jako duplikace emailu - kdyz chci nekomu napsat, muzu poslat mail. Proto jsem je vypnul.

S tou MySQL jsem to pravda nevedel. Myslel jsem ze
to pouziva DB layer punbb, ale to by se dalo
resit.

Urcite tohle reseni nevnucuju, jen me to tak
napadlo, ze by to bylo mozna zajimave reseni a
tema k diskusi.

Me se PunBB celkem libi, nic proti, ale jak jsem psal ty konverze stoji hrozneho casu a je otazkou co tim ziskame.

2lusmo: to neni reseni - mi potrebujeme opustit soucasny hosting, presun na jiny, velmi vyhodny, je mozny pouze s prechodem na postgre. Tzn. neni mozne nechat stare forum bezet a jen zalozit nove.

PunBB ma na avatary prisne restrikce. Kontroluje max rozmery a maximalni velikost. Vse se da nastavit, ja pouzivam 80x80 a 10kB max. Avatary hostuje sam. Tady mi spis slo o layout, ale co si budeme povidat personalizace hybe webem.

Admin rozhrani je mozne otestovat treba na http://opensourcecms.com/index.php?option=com_content&task=view&id=361

S napaditou template se daji udelat urcite divy. Tady ale moc schopnosti nemam. Vyhoda je, ze zakladni skin PunBB je tak akorat a stacilo by vlastne pridat jen to elegantni Fedora zahlavi co je tu ted. :slight_smile: Tady by to prineslo jiste zlepseni s minimem prace.

S ACL v DokuWiki jdou delat divy. S jednotnymi registracemi a blokovanim problemovych uzivatelu neni problem. Jdou nastavovat rune prava na stranky a oblasti a prava prirazovat ruznym skupinam co existuji na PunBB. Proste maximalni konfigurovatelnost v pripade, zeby jste se rozhodli wiki otevrit svetu.

S PM na forech souhlasim, lec je to vyhledavana vlastnost. Urcite je ale jednodussi kontrolavat 1 email nez 1000 schranek na ruznych forech. PunBB umi posilat emaily pres formular i bez prozrazeni skutecne email adresy uzivatele (podle nastaveni).

Nevim jak je na tom Phorum s podporou postgre, pokud to neumi, tak by se ten prechod dozajista vyplatil.

S konverzi bych mohl castecne klidne pomoct, alespon na kozultacni urovni. S postgre mam minimalni zkusenosti, ale nepredpokladam velke problemy. Po domluve muzu udelat i nejake testy.

jen pro info: pro phorum existuje modul avatar. Sám to na našem fóru používám. Dají se nastavit maximální rozměry obrázku a typ (gif, jpg, png, …)