Fedora Core 8 - x86-64 - problém s instalací

Ahoj, mám problém s instalací stáhl sem si ISO tady na fedoře a vypálil ho pomocí nera ale při bootu mi to nahlásí že nemůže něco najít v kernelu nebo co mám fotku tady je odkaz http://www.obrazky.arniex.com/boot.jpg díky za všechny rady ale nemám prostředky znovu stáhnout celej ISO ono přecijen 3,8GB je hodně…

Hmm… bez kontroly kontrolniho souctu tezko rict, zda to je spatne vypalene CD nebo problem ze po nastartovani zavadece neni videt mechanika - to uz tady parkrat bylo - predevsim u SATA mechanik.

Sata mechaniku opravdu nemám moje sestava je:
AMD Sempron 64 3100+ (OC z 1,8Ghz na 2,1Ghz)
1GB RAM Kingston 400 (OC z 400Mhz na 470Mhz)
Mainboard LANParty UT nF3 250Gb (HT OC z 800Mhz na 940Mhz)
SATA I Seagate 200GB HDD
2x DVD mechanika ATA (1x vypalovačka, 1x normální)
GFX nVidia GeForce 7600GT TD256Z (OC GPU/DDR z 560/800Mhz na 640/940Mhz)

nevím čím by to mohlo být způsobeno a není možné že by to mohlo být tím že jsem to stahoval přes Download Accelerator??

Zkuste projit http://forum.fedora.cz/read.php?7,10278

Nic co by se týkalo mého problému jsem tam nenalezl, kamarád který linuxu rozumí říkal že je nejspíš poškozený kernel nebo je na špatném místě. Jak toto vyřešit ale nevím.

A muzete aspon provest v jinem systemu kotrolu ze jste DVD vypalil spravne? Napr. z rescue/Live CD F8 by to melo jit prikazem sha1sum /dev/cdrom, pro windows exsituje utilitka sha1sum ale nevim jak ho udelat na jiz existujici medium, nero mozna tez umi sha1sum spocitat. Pak ho porovnejte s
ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/fedora/linux/releases/8/Fedora/x86_64/iso/SHA1SUM

Jde to i ze Slax live CD? Nemůžu zrovna stáhnout fedora Live CD protože mi bublinky omezili FUPem rychlost.

:slight_smile: Jde to temer z jakehokoli linuxu - jen si SLAX asi budete muset nacist do pameti abyste medium mohl vyndat a dat tam jine.

V popisu PC mám že mám dvě DVD mechaniky :stuck_out_tongue: tak snad nebude problém z jedné běžet slax :slight_smile: tak jo pokusim se to udělat ale vubec nevim jak je to příkazem sha1sum a adresa toho média?

Edit: tak sem udělal SHA1SUM přes program ve Windows a výsledek je následující.

88168a5fce834463944ffa714b6c1cf2c81824ea original

1ba18355633049452863b887904ec53a51539052 výpočet mého iso

Upřímě co ta čísla znamenají netuším ale rozdíl je 100%ní od originálu skoro to vypadá jako by nic nebylo správně. Shodují se jen 3znaky což je hrozné takže mi nezbývá jiná možnost než stáhnout ISO znovu? Pokud ano musím počkat do 1.12.2007 než bublinky o5 navýší rychlost.

Jestliže se Vám kontrolní součty neshodují, pak je to opravdu špatně. Obávam se, že pokud nepomůže opětovné vypálení obrazu, tak budete muset stahovat znovu. O instalaci včetně kontrolních součtů se dočtete v kapitole Instalace systému.

Macky

Ok, tak prvního to hned stáhnu a uvidíme :stuck_out_tongue: já bych si to bejval stáh až ve škole nooo ale tak externí HDD dostanu až k vánocům :stuck_out_tongue: jinak chtěl sem se zeptat je to sice offtopic ale umí Fedora už od instalace USB 2.0?

Umí - proč by to neměla umět? :slight_smile:

Macky

No nevim wokna to neumí :smiley: já vim blbá výmluva :slight_smile:

Pokud se sha1sum lisi (a pocital jste ho v linuxu prikazem sha1sum Fedora-8-DVD-x86_64.iso) tak je to spatne stazene. Pocitat iso primo vypalenho media nemusi v nekterych programech dat spravny vysledek. Jinak i jedna zmena v sha1sum znamena proste ze na disku je chyba a nemel by se pouzivat.

Já to dělal ve windows ale zkusim to ještě z toho live CD

Myslíte to záchranné CD, které jste stáhl společně s hlavním instalačním obrazem? Na to vám ten konrolní součet asi nepomůže…

Macky

Ne live cd jinýho OS Linux

Tak dneska by mi měli bublinky vypnout FUP po půlnoci tak pak si to znovu stáhnu a uvidíme snad to pujde :frowning:

Tak pisu z fedory zatim docela dobry. Jen mi prijde pomala…

Mám takový zvláštní problém… Kouše se mi gnome jde s tim něco províst? Nebo co by to mohlo způsobovat? Nemůže to být tím že je systém přetaktovaný?