Fedora Core 8 - x86-64 - problém s instalací

Teoreticky ano. Já mám Athlon XP 2000+ a 1 GB RAM (tedy z dnešního pohledu šrot - v létě budeme slavit páté narozeniny :slight_smile: a Fedora mi běží bez problému - pochybuji, že jste na tom hůře i před přetaktování :).

Macky

no ale zřejmě nemáte nainstalovanou fedoru x86_64 pc který máte jsem měl podobný ale myslím že s menší ram ale nyní mám semprona 64 3100+ z 1,8Ghz na 2,6Ghz a 1GB RAM a nevidím důvod proč se to kouše většinou je to při vypínání oken jak se ukáže jen černý ohraničení a schovává se to do lišty. Nevím čím by to mohlo být a nevím jak si nainstalovat ovladače od nVidia na windows mi tohle zpomalení a kousání dělalo z důvodu neinstalovaných ovladačů GPU a Mainboard. A ještě mi nejde zapnout Desktop Effect. Jinak systém je to fakt moc povedený.

Přečtěte si kapitolu První kroky. Jedná se o rozcestník pro nové uživatele. Obsahuje odkazy na jednotlivé částí příručky mimijiné také na tu část, kde se dočtete o instalaci ovladačů pro Vaši grafickou kartu. Tyto ovladače jsou nezbytnou podmínkou pro zprovoznění 3D prostředí (taktéž popsáno v příručce).

Macky

Děkuju, moc mi to pomohlo ovladače sou instalovaný a všechny grafický vymoženosti sem si pěkně nastavil jen sem ještě nenašel průhlednost pro celá okna ale co se týče vychytávek efektů má fedora oproti Vistě navrch :slight_smile:

Právě s cílem, aby to pomohlo ostatním, jsem tu příručku psal. Bohužel ji skoro nikdo nečte a všichni se raději ptají přímo na fóru…

Macky

Já o ní nevěděl :slight_smile: jinak bych si jí přečetl ale stejně dík :slight_smile:

Zajimave, odkaz na prirucku je hned pod odkazem na forum… Je to zvlastni, ale vyhledavace maji nejak slabost nachazer radeji odkazy do fora nez do prirucky, tezko rict proc.

Všechno mi funguje skvěle, dokonce už sem jednou updatoval kernel a potom pro něj instaloval ovladače grafiky :slight_smile: je to trošku složitější jak Windows ale dá se to pochopit ale co se týče hledání programů je to docela snadný snačí zadat nějaký výraz a vypíše to všechny možnoti a potom si jen vybrat a nainstalovat tak snadné to u Windows není. Jen co sem ještě nenainstaloval je TV karta na to nějak nemužu přijít a taky mi zlobí windows kodeky. Ale jinak všechno dobrý.

Pokud mate TV kartu postavenou na chipsetu bt8xx nebo saaXXXX tak by s tim nemel byt nejmensi problem. Staci pustit tvtime. Jak je to s jinymi nebo s DVB-T nemam tuseni.:slight_smile:

Tak jaký čipset má nevím ale je to Leadtek WinFast 2000XP

Edit:
A taky sem viděl mnohé efekty Compiz-Fusion http://www.youtube.com/watch?v=E4Fbk52Mk1w ale bohužel mi asi tak 80% z nich nefunguje nebo spíše nevím jak je nastavit a nebo aktivovat nevíte jak nebo kde bych našel český návod??

Zakladem je funkcni akcelerace graifky a fungujici zakladni Destop Effects. Pak jiz staci pouze doinstalovat compiz-fusion
yum search compiz-fusion
vam ukaze co je dostupneho

/sbin/lspci nebo dmesg vam snad reknou jaky mate chipset.

Mě základní desktop effects funguje okna se vlní, kostka taky funguje,průhlednost funguje,efekt minimalizace funguje ale nejde mi to vzdálení plochy a rotování, ShiftSwitcher, například to co je z videa tak to že několik oken dám do jednoho a jen ho obracím pro jiná okna a dále většina efektů co jsou v tom video nevím jejich názvy ale zkoušel sem vše a nic nefunguje. Jen těch pár základních věcí. Ale je dost možné že je pouze neumím zaktivovat ale nevím jak se to dělá.

TV Karta:
toto je nejspíše ta TV karta - 02:0b.0 Multimedia video controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05)

Musite si nainstalovat compiz-gnome-extras nebo tak nejak se to jmenuje a pak vam do menu pribude polozka s nastavenim. Je jich tam prehrsel…

Chipset zadejte do googlu spolecne se slovem linux. Nejake conexant chipy podporu maji, ale jesli presne tenhle to nevim.

compiz-gnome-extras - Takový balíček neexistuje instaloval sem compiz podle návodu v příručce a nastavení mám toto http://www.obrazky.arniex.com/compiz1.png a http://www.obrazky.arniex.com/compiz2.png pouze mi skoro žádné nastavení nepřináší efekt který by mělo dělat.

Edit:
Tak televizi sem přes TV Time rozjel byla chyba jen u mě v nastavení protože sem se dočetl že od verze jádra 2.6xxxx je tento ovladač obsažen v jádru. Naladil sem novu a i další ale stačí mi Nova na nic jiného nekoukám :slight_smile:

Rikal jsem tam nejak - jmenuje se compiz-fusion-extras-gnome a gnome-compiz-manager, coz ale zrejme mate nainstalovane. Proc ale efekty nefunguji to netusim. Na nvidii 7xxx by snad fungovat mely.

Já též nevím v tom videu je toho hodně pěknýho a mě funguje jen pár základních bohužel nevím co s tím. Budu muset zkoušet.

ad compiz-fusion:

http://www.fedoraforum.org/forum/showthread.php?t=173317&page=1&pp=15&highlight=fusion-icon

Skvěle :slight_smile: díky nainstaloval sem a to je jiná než předtim možná by to chtělo doplnit tady na CZ Fedoře do FAQ už mi funguje většina těch vychytávek :slight_smile: a je to fakt perfekt.

ma to jen jednu vadu - je to repozitar nejakyho dobrovolnika a az preproci bandwidth tak budou mit vsici smulu. Nechapu proc to z repozitaru fedory nefunguje - me se dointaloval jen jakysi compizconfig-backend-gconf a fusion-icon…