DVB/T2 karta Hauppauge nepřehrává kanály ČT

F31, spin s KDE
Zápas s kartou Hauppauge DVB-T2 karta se neprobudí spolu s compem pokračuje; přítel fedorák mi udělal jakýsi skriptík, aby se po uspání/probuzení PC firmware/ovladač znova natáhl, takže Kaffeine už po probuzení jede a Tv karta přehrává.
Potud vyřešeno.

ALE! Od definitivního přechodu na DVB/T2 (vypnutí všech dočasných multiplexů DVB/T) se ani po kroucení s anténou nedonutilo kartu přimět k přehrávání jakéhokoli z kanálů ČT. Vše ostatní (Nova, Prima, Seznam, Praha, i Šlágr!) jede. U Seznam/u je potřeba použít kanál “P”, jinak se chová jako následně popsané kanály ČT:
Při pokusu o přehrávání libovolného z kanálů ČT se sice prvních pár obrázků objeví, zvuk jede, ale do pěti sekund se obraz rozkostičkuje našedo a za chvíli zmizí i zvuk.
Signál mám uprostřed Prahy víc než dobrý, přítel a velmi dobrý anténář měřil signál na vstupu do Tv karty, do PC. Signál je luxusní.
Otázka je asi pro COVEXe, který tuhle kartu snad ještě stále má. Problém mi vrtal hlavou už od spuštění DVB/T2 a současného běhu starého DVB/T, nechtěl jsem tu s tím prudit, dokud nebude definitivní stav terestrického vysílání, čekal jsem tedy, co nastane po vypnutí DVB/T. Bohužel chmurný scénář se potvrdil… Nezbývá než sledovat kanály ČT po netu; není to sice katastrofa, ale tato ne úplně levná karta mě kapku zklamala. Může být vadná?
Napadá vás něco?
(Zkoušet jiný sw - jako VLC, Kodi a jiné, než Kaffeine je takové jaksi špatné - síla zvyku - a taky člověk u alternativ vždy narazí na překážku, která je příliš složitá pro mě/nás BFU; už jsem tomu věnoval dost času a bezvýsledně - Sledování DVB-T/T2, náhrada Kaffeine )

Moje odpoved te nepotesi - vsechny programy na DVB-T2 jsou kodovane H265 (HEVC) ci kyho certa a vsechny jsou HD a CT je ma opravdu HD. Nevim zda si ruzne kanaly/multiplexy muzou nejak nastavovat kompresy, ale moje zkusenost je, ze jsem mel velmi podobny problem a tento neni v TV karte ale v PC/ovladaci grafiky a prehravaci apliaci, ktere proste nestiha.

Me funguje vse OK, protoze kartu mam ve streamovacim serveru a kvuli prehravani jsem poridil RPi4 s HW podporou pro HEVC.

Ajta! Takže na to, abych nemusel pořizovat do našeho minibytečku/minidomečku navíc krám, který se zove televize si dneska musím pořídit ještě tohle?


Nebo stačí nějaká osekanější verze?
Anebo musím/stačí pořídit svižnější PC (to ale to Rapsberry nebo jak se to jmenuje stojí srovnatelně) s lepší grafickou kartou?
Respektive - do jakých hardwarových mantinelů se musím vejít, aby mi to full-HD (ve kterém jako jediná vysílá ČT- což by jednoho šlak trefil) chodilo? A chodilo třeba ještě po další změně, kterou nám reklamní + internetoví žraloci přichystají v dalším kroku?

Edit: Šmarjá, snad tu nedostanu přes tlamu, že tu někomu dělám reklamu?!?

Edit 2: vono se to rýmuje :rofl:

Ve VLC jsi to nezkoušel? To má skrze ffmpeg asi nejlepší podporu hardwarové akcelerace dekódování. Otázka ale je, jestli H.265 vůbec umí tvoje karta.

Jinak to Raspberry je asi řešení. Pak bys to mohl streamovat po lokální síti klidně do více počítačů.

Mimochodem nemá tvůj poskytovatel internetového připojení nějakou základní IPTV zdarma v ceně? Třeba mamka má takto přes poskytovatele SledováníTV.cz s 50 kanály (ti teď myslím pro všechny nabízejí 18 kanálů zdarma). My máme zase základní balíček TV v ceně připojení od UPC. Pak bys nemusel DVB-T2 řešit.
Dřív jsem měl taky DVB-T tuner k počítači, ale bylo s tím tolik problémů, že jsem to nakonec vzdal, a pořídil si IPTV, kterou teď můžu sledovat v TV, v prohlížeči v počítači nebo na mobilu.

No, nakonec koukám, že má asi jen H.264 - https://www.hauppauge.de/site/products/data_quadhd.html?zoom_highlight=wintv-quadhd
Ale když ta karta funguje Adamovi, tak by mohla i mě - železo už je to pravda letité. Zkusím tedy poshánět něco novějšího.
Provider myslím nic takového jako IPTV nemá. Teď mi vyměňovali antény a switche, takže mi net běhá na 100Mbit. Máme takovou gentlemanskou dohodu o ceně, když mám na střeše jejich “bramboru” na vykrývání okolí. Ale IPTV v tom nebude, protože to mají o nižší ceně.
VLC nemám v lásce.

Ty mas TV kartu normalne v PC, jak to funguje s dekodovanim nevim, nicmene H.265 je standardni kodovani DVB-T2, problem je v tom, ze TV karty proste prijimaji signal z nej extrahuji multiplex a pak ho rozdeluje (asi jeste karta) na kanaly a kdo dekoduje kanal a na co to nevim.

Ja pouzivam jine schema - v serveru je karta, tu obsluhuje TV headend a do cele site distribuuje az ze 4 multiplexu naraz jednotlive kanaly. Kanal v H.265 pak uz dekoduje HW v RPi 4.

Tzn. to RPi by ti pomohlo jen pokud to chces na nem rovnou i zobrazovat. Jinak si muzes do PC koupit novou grafiku, ktera uz H.265 umi, ale jak pises cena je stejna jak za to RPi.

Sluzbu IPTV si muzes normalne koupit nezavisle na providerovy, jak u sledovaniTV tak treba lepsiTV, protoze to normalne distribuujou jak unicast streamy… IPTV na multicastu je podle me mrtve, idea sice spravna, ale nikdo to nedela, protoze se to neda zpoplatnit. Horsi je ze ten stream nikdy nebudes mit v HD, protoze proste v HD je ve vzduchu zakodovany kvalitnim kodekem H.265 a i tak je bitstream dost velky. Vsechy IPTV to ruzne ztratove komprimujou, tzn. obraz je zmrseny jeste vic nez obvykle, coz treba na telefonu nevadi, protoze tam je to zmrsene uz tim rozmerem ze.

Díky za info/podněty/nasměrování. Pokusím se tomu pověnovat, protože jsou z toho doma řeči.
Omluva za OT: Já se teď pro zkrácení dlouhé chvíle taky snažím, krom zahrady, domácnosti, živnosti, starosti o staré rodiče apod, taky o jiný soudek:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=93252&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=