Airprint Samsung M2825 a cups 2.3.3

Ve fedoře 29 fungoval tiskárna s ovladačem bezvadně (cups 2.2.8). Ve fedoře 35 cups (2.3.3) hlásí, že raw tisk nebude podporován a skutečně už není. Po instalaci tiskárny ať s ovladačem či driverless vytiskne vždy jen první úlohu a pak už jen beznadějně přehazuje list za listem, který si vždy označkuje nějakým zmatečným znakem či skupinou znaků. V nastavení tiskárny je Airprint povoleno, vše je nastaveno podle pokynů ze stránky HP, nicméně tisk je nepoužitelný. Nemáte někdo prosím zkušenost, co s tím?

Ja moc asi radu nemam, jenom napad na otestovani.

Z ceho tisknes? Zkus vytisknout obycejny text z textoveho editoru jako je gedit, nebo tak nejak. Pokud PDF, tak zkusit z prohlizece, Evince (To je ten prohlizec dokumentu) …

Tisknu z Openoffice i pomocí Evidence. Už jsem zjistil, že první úloha je vždy dobře, můžu zadat i počet kopií. Pak zřejmě program skončí tisk nekorektně a začátek další úlohy tiskárna nerozpozná. Pokud potřebuji tisknout více, přepnu si to do staré fedory 29 a už to neřeším.

Bohuzel s tiskem jsou ted problemy - viz napr. moje tema Zase update cups a zase nejde sitovy tisk najdes tam duvod te podivne hlasky, nicmene i presto ze jsem to nejak rozchodil casto se stava ze to proste netiskne, musim restartovat cups, vypinat zapinat tiskarnu apod. Me to teda netiskne vubec, nastesti, kdyby to tisklo jeste na kazdou stranku jeden znak to je na mrtvici. Ja sice chapu duvod zmen v cups, ale prijde mi ze to prichazi od Applu typicky - mi to tak udelame a ostatni at se prizpusobi. Ze je zivotnost tiskaren mnohdy desitky let - nezajem, kupte si novou, ktera podporuje IPP - coz je vlastne jen (deravy) webserver primo na tiskarne, ktery prijima tiskove ulohy a prezvejka si to do toho co umi tiskarna - tim se zbavili vicemene veskere prace na driverech v cups a je to na vyrobci tiskarny.

Musím říci, že se na problému pracuje. Nestačím sledovat aktualizace cupsu, ale bylo jich už několik. Nedávno jsem si řekl, že zkusím i druhý tisk a dopadlo to dobře. Třetí úlohu za sebou jsem zatím nezkoušel. No nicméně další problém je s hplip. Po aktualizaci přestane fungovat tisk vyžadující proprietary driver a zatím jsem nenašel jiné řešení, než tiskárnu smazat, začít instalovat znovu, čekat někdy i půlhodiny, než se objeví okno hp, že souhlasím s licenčními podmínkami. Pak zase vše funguje do další aktualizace. Kdysi dávno jsme si říkali, že vyřešením jednoho problému u Windows vznikají automaticky dva nové … :slight_smile: