zvuk ve F-10

Po čisté instalaci jsem dlouze bádala, jak rozchodit zvuk. Bohužel hlavní problém bylo pulseaudio. Zvuk se po chvíli přehrávání trhal, měl prodlevy. Na nějakou dobu jsem odinstalovala pulseaudio (yum remove pulseaudio), což mělo nepříjemný vedlejší efekt. Nebylo možné mít např. minimalizovaný amarok a přehrávat film.

Takže jsem zkusila doinstalovat různé balíčky s podporou pulseaudia.
su -c ‘yum -y install pavucontrol pavumeter paman padevchooser paprefs alsa-plugins-pulseaudio gstreamer-plugins-pulse pulseaudio pulseaudio-core-libs pulseaudio-esound-compat pulseaudio-libs pulseaudio-libs-glib2 pulseaudio-libs-zeroconf pulseaudio-module-gconf pulseaudio-module-x11 pulseaudio-module-zeroconf pulseaudio-utils xine-lib-pulseaudio xmms-pulse’

Na anglickém Fedora fóru jsem pak našla toto řešení:
V oblíbeném editoru např. vim
su -c ‘vim /etc/pulse/default.pa’
změňte řádek
load-module module-hal-detect
na
load-module module-hal-detect tsched=0
A poté jako obyčejný uživatel zadejte
pulseaudio -k
což restartuje pulseaudio. Nyní by měl zvuk fungovat.

Toto řešení mi pomohlo pro zvukovku: Ensoniq ES1371 [AudioPCI-97]. Jak bylo rozebíráno na fóru pro některé zvukovky není vhodný ovladač a toto řešení nezabere. Pokud máte dvě zvukovy je možná jednodušší vypnout jednu v biosu. Teď mě trápí pouze příliš časté výpisy alsy do /var/log/messages, které podle bugzilly zatím nebyly vyřešeny.

ďakujem, vyskúšam na F11, ak bude zvuk tiež trhaný

Díky, Marcelko, je to použitelné i pro F11 (možná i pro F12, ale tu jsem po první instalaci na fungl nový stroj, kdy nový Xorg příliš předběhl dobu, než aby se daly instalovat funkční ovladače grafárny, prozatím zavrhl).