Zvětšení místa /home

Dá se to nějak? Existuje něco jako fdisk? Bohužel v návodu bylo psáno, že pro jednoho uživatele stačí 100 MB. Je to ale málo.

Díky za rady.

třeba gparted nebo qtparted

Existuje i fdisk (staci napsat do prikazove radky), problem je ze ten asi nedela presne to co bys chtel. fdisk upravuje rozdeleni disku, ale pouze tak ze meni tabulku, nebere ohled na to zda na disku uz nejaka data nebo oddily jsou. Tedy pokud chces oddily smazat a vytvorit znova, zvladnes to i fdiskem, pokud je chces ale skutecne zvetsit pak pouzij neco jako parted jak pise powery. Existuje i udajne celkem pekne CD “Parted Magic”.

Kde je prosimte napsano, ze 100MB na uzivatele v home staci? Ono pravda to byt muze, pokud si uzivatele budou moci ukladat velke soubory jinde, ale pokud takovou moznost nemaji neni to moc dobre doporuceni…

Na disku jsem neměl žádná důležitá data, tak jsem Fedoru přeinstaloval a zvětšil oddíl při instalaci.
To, že 100 MB na uživatele stačí jsem četl, myslím, v přručce instalace krok za krokem. V tuto chvíli tam není nic.

Hm… to bohuzel dela wiki na nasem hostingu…:frowning: Nicmene stranka tam je a je tam napsano “minimalne”… tak ja to trochy upravim.:slight_smile:

Pro příští instalaci bych zvolil LVM a něco si přečetl na http://www.root.cz/clanky/uvod-do-lvm/ a http://www.root.cz/clanky/lvm-prakticke-ukazky/

No… ja bych se do to zase tak moc nehrnul…:slight_smile: Na neco je LVM dobre, ale u domaci pocitac bych jeho hlavni domenu nevidel.

Pre /home dat 100M je riadna somarina. :slight_smile: Len ked si nainstalijes “wine” (simulator windowsu nachadza sa v /home/.wine <- ma tam bodku preto ho nevidis, su tam viac takych priecinkov) a strcis tam napr. MsOffice, AdobePhotoshp, Delphi tak sa ti to tam nezmesti. :frowning: Dokonca mas tam aj Plochu (/home/Desktop).
Ja som skusal polozit na 20Gb disk Sabayon a po prvej aktualizacii bol disk zaplneny…
Priecinok /home, by mal mat podla mna zvisok disku. Momenatlne skusam davat 2x250GB disky dat do Raidu, ale vo “Fedora x86_64 KDE4” mi nerozozna SCSI. :frowning:
Otazka pre …:::pepiqa:::…
niesom nejaky maniak, tiez som iba zaciatocnik, ale ak si dam na tie disky vytvorit LVM, on z nich vytvory iba jeden Disk. Ale tvaria sa ako v RAID Stripping (zapis ako na pasku) nerozdeluje datovy tok na obydve disky naraz, ako pri RAID 0 (Spanning). Aby to zapisovalo 2x rychlejsie??