Zobrazení názvu "České fórum"

Ahoj.

Taková blbost, ale na titulce se mi ve Firefoxu zobrazuje “České fórum” jen jako “Ceské fórum”. Asi nějaký špatný font, který se na výšku nevejde. Když v DevTools odmažu z CSS font Helvetica, tak je to v pohodě a stránka vypadá stejně jako v Chromiu.

Ja tam kus toho hacku mam, takze on tam je, ale spis je problem s layoutem, ze to nejak orezava… tezko rict.

Heh… koukam ze mi to orezava i tady normalne v textu prispevku… tak to bude problem renderingu ceskych znaku ve FF (nebude to poprve ani naposled).

Ten háček tam je, ale nevejde se. Problém je v té Helvetice, ale nevím proč. Chromium ji přeskočí, Firefox ne.

@frantisekz ?

Mně Firefox ukazuje, že šáhnul po NimbusSans, zatímco Chromium po Liberation Sans.

Každopádně se zdá, že ten Font Stack v scss je prostě na nic :slight_smile:

Fixnul jsem to tak, že jsem vytvořil novou komponentu “FontFamily Fix” tady v discourse (Administrace -> Přizpůsobení -> Motivy -> Komponenty) a přiřadil tmavému i světlému tématu:

Současné nastavení upřednostňuje “Liberation Sans”, kterým renderuje Chromium. Doufám, že na Win to vypadá dobře (jestli to někdo náhodou může otestovat - to by bylo super)

Potvrzuji, že to teď ve Firefoxu (na Linuxu) funguje pěkně. Stroj s Windows teď bohužel po ruce nemám.

1 Like