Změna GUI

Zdravím,
jako nováček v Linuxu Fedoru nainstaloval na starý noťas a současné uživatelské rozhraní se mi příliš nelíbí. Vím, že jde změnit a prosím tedy o příkaz, kterým se GUI mění a současně vámi doporučované rozhraní. Představy mám takové, že to bude rozhraní s tlačítky minimalizovat/maximalizovat/zavřít a bude tam nějaký panel s programy jako ve Windowsech nebo Ubuntu chcete-li. Nelíbí se mi to, jak je to řešeno přes Činnosti.

Díky za případné rady

Možností je více. Záleží co se ti líbí a co utáhne tvůj stroj.
Pravděpodobně máš Gnome…
Jestli máš Fedoru 19, můžeš vyzkoušet Gnome classic…
Takhle vypadá: https://www.youtube.com/watch?v=vFkhBpMRt6I
Takhle se nainstaluje:

sudo yum install gnome-classic-session

Poté stačí se odhlásit a v přihlašovací obrazovce zvolit Gnome classic (tedy odhaduji že se to tak tam bude jmenovat(nepoužívám Gnome))…
Tímto defacto používáš stále prostředí gnome jen se změní “skin”. Takže doinstaluješ jen jeden malý balíček.
V případě že i toto se ti nelíbí, tak můžeš změnit prostředí. To už vyžaduje stáhnutí více balíčků a větší využití diskového prostředí (každé prostředí ti stáhne i pár svých aplikací).
Vygoogli si (+youtube) prostředí: KDE, XFCE,LXDE.
Koukni jak vypadají a pak se rozhodni do čeho půjdeš. Asi bych začal KDE (nejpoužívanější, trošku přeplácáné,hodně konfigurovatelné, dost aplikací).
Prostředí potom doinstaluješ takto:

Pro KDE: sudo yum install @kde-desktop
Pro LXDE: sudo yum install @lxde-desktop
Pro XFCE: sudo yum install @xfce-desktop

Více zde:
http://fedora.cz/jak-vypada/
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:graficka_rozhrani

Díky moc za vyčerpávající odpověď.

V příkazech na Linuxu znamená @ potlačení chybové hlášky (podobně jak v PHP)?

Nene. ten prvni prikaz znamena nainstalovani jednoho baliku. ostatni jsou instalace skupiny baliku. pred samotnou instalaci (musis to potvrdit) ti napise kolik baliku, kolik mista na hdd potrebuji.

Při zkoušení různých rozhraní jsem zkusil i OpenBox, najel jsem do černé obrazovky a při odhlášení nebo restartu mi po kliknutí na uživatele zmizí v tlačítkách veškerý text, profilový obrázek nejde ani vidět a bohužel nejde ani přepnout na jiný rozhraní. Co s tím?

No přiznám se že OpenBox jsem (pátrám v hlavě) nezkoušel. Takže v tomhle asi neporadím. Možná bych projel logy, googlil a pokud by mně to hodně štvalo tak nahlásil jako bug.
Z těch prostředí tě zaujalo jen OpenBox?

To jsme se nepochopili.
Mně nezaujalo právě že vůbec, ale Openboxu se pokazila přihlašovací obrazovka a to tak, že nemohu přepnout na jiné rozhraní. Bohužel se mi nepodařilo vložit screen z přihlašovací obrazovky.
Tady je screen: http://2i.cz/5971d0fa29 opravdu to není chyba, toto vidím po přihlášení.

To vidis PO prihlaseni, nebo misto prihlasovaci obrazovky?
Pokud po prihlaseni, tak to klidne muze byt OpenBox - je to minimalisticky spravce oken (ani ne cele graficke prostredi) a aplikace se v nem pousti pres prave tlacitko mysi.

Pokud to vidis misto prihlasovaci obrazovky, musis do konzole a pomoci yum undo odinstalovat celou transakci z instalace openboxu, protoze zrejme openbox nastavil jineho prihlasovaciho demona nebo nejak jinak poskodil konfiguraci gdm. Pokud to nepomuze zkus reinstalovat gdm
yum reinstall gdm