zkušenosti s Fedorou 11

Ahoj, tak jaké jsou Vaše pocity s fedorou 11.
Moje počáteční nadšení , kdy jsem jako první aktualizoval PC v práci , kde vše funguje jak má , vystřídalo zoufalství při aktualizaci PC doma. Které mě vedlo, až k zoufalému činu , že jsem ho dnes ráno znásilnil ubuntu. Nejprve mě ANACONDA připravila o data na jednom oddíle pro ,který jsem pouze vybral bod připojení a neměl se vůbec formátovat. No nic ještě ,že mám zálohu. Horší už bylo zprovoznění MYTHTV , které používám pro sledování satelitu . Nejprve nešel spustit mythfrontend , při spouštění z konsole jsem zjistil , že nebyl udajně kompilován s podporou pulse audia. Po pár dnech vyšla oprava , paráda už to šlape. Ted už jen zprovoznit dekódovaní programů a dálkové ovládání.
Stáhnul jsem sasc-ng (vytváří virtuální dvb zařízení , které pak přistupují k dekódovací kartě.) , jenže nešel zkompilovat . Chvilka googlení stáhnout dva patche aplikovat a ejhle kompilace proběhla.
Jenže virtuální dvb zařízení se vůbec nevytvářela. Co to zase je . Zas googlím a zjištuji ,že musím stáhnout zdrojové soubory pro své jádro ,protože s těmi ve fedoře to nejde. Kompiluji to znovu se zadanou cestou k těm staženým souborům jádra. Zprovozňuji lirc a jdu koukat. Po dvou dnech s asi 5 totálními zámrzy a třemi kdy šel systém alespoň korektně vypnou mě došla trpělivost.
Rozhodoval jsem se jestli se vrátit zpět k F10 nebo zkusit něco jiného,
Nakonec jsem zkusil to ubuntu , abych mohl srovnávat.
Současná bilance jedno PC fedora 11 - spokojenost
noťas fedora 11 - spokojenost
multimedialni PC - ubuntu ( ještě plně nezprovozněno , tak uvidíme )

Já jsem s Fedorou 11 nadmíru spokojen. Nějaké ty tzv. porodní bolesti se ze začátku objevily, ale nic neřešitelného, naopak lehce nastavitelné i přes grafické klikátka. Jsem možná v celkovém pohledu ještě víc spokojený, než s Fedorou 10 a to jsem na ní před půl rokem pěl ódy jak je skvělá, myslím, že u mě je Fedora 11 opravdu ještě o stupeň lepší.

Mám ji stejně jako ty na pracovním PC, notebooku i domácím desktopu a všude šlape jako hodinky, vytknout bych mohl asi jen tu anacondu, v práci i na desktopu se mi povedlo projít instalací bez pádu vždy až napodruhé, ale instaluje se jen jednou ne? (samozřejmě v optimálním případě =)).

Takže u mě má Fedora 11 10/10, dal bych jí 11, ale ta anaconda jí to pokazila :wink: