zeštíhlení fedory, network boot, pxe, vytvoření liveCD

Dobrý den všem,

chtěl bych vás poprosit o radu a případně o ukamenování jestli je to utopie…

Potřebuji udělat slim verzi ve které pojede prohlížeč, karkulačka a současně to bude mít celé jako liveCD méně než 400MB čím méně tím lépe…

na internetu jsem se dočetl o tom jak si liveCD vytvořit viz následující link https://fedoraproject.org/wiki/How_to_create_and_use_a_Live_CD bohužel moje experimenty mě dotlačili na hranici 822MB (fedora minimal)

Co tím sleduji?
rozchodil jsem boot live isa přes pxe a tak místo toho abych držel dualboot nechám stroje defaultně bootovat do widlí které jsou nainstalované na disku a ve vyjímečných případech bych si tam spustil tento předpřipravený live.iso usnadní mi to správu a nasazení widlí přes MS nástroje jako je třeba SCCM atp.

problém je ten že live.iso drbl které jsem zkoušel jako první má cca 700MB a jenom stažení trvá cca 2 minuty což uznávám není tak strašný ale rád bych ten čas zatlačil ještě níže…

jako alternativu pxe jsem našel instalaci drbl na centos ale zde už žádný návod nepoukazuje na to jak vyrobit/customizovat ten defaultní live obraz…

takže suma sumarum cca 5 vteřin po bootu než se lízne pxe, zde rozcestník bootuj z hdd nebo nabootuj live z nfs. (stažení isa pod minutu+ boot samotný)

Jak tedy nainstalovat fedoru popřípadě jiný linux tak aby měl co nejméně a fungovali tam tyhle dvě věci? (karkulačka+firefox)

uznávám že kdybych bootoval rovnou ze serveru bez stahování isa ušetřil bych spousty času bohužel se mi nedaří nalést tu správnou kombinaci parametrů pro kernel a append vždy když začnu bootovat tak mi to shoří dracuit timeout file not found u souboru memdisk.s**** přitom práva jsou správně a soubor je umístěn na správném místě (jinak by nezačalo bootovaní samotné) viz návod zde… https://www.unixmen.com/install-pxe-server-and-configure-pxe-client-on-centos-7/

předem děkuji všem kteří se do diskuze zapojí.

Fedora se zrovna nezaměřuje na minimální instalaci (pokud se tedy nejedná o verzi pro cloud). Vyžaduje to hodně práce a zásahů do distribuce a benefity toho jsou spíš malé. Myslím, že pro tyto účely bude lépe sloužit něco, co se na minimalizaci zaměřuje: Slax, Damn Small Linux,…

Sešívaný napsal(a):

Fedora se zrovna nezaměřuje na minimální
instalaci (pokud se tedy nejedná o verzi pro
cloud). Vyžaduje to hodně práce a zásahů do
distribuce a benefity toho jsou spíš malé.
Myslím, že pro tyto účely bude lépe sloužit
něco, co se na minimalizaci zaměřuje: Slax,
Damn Small Linux,…

Ovsem to ze to nejde znamena chybu v navrhu, a spatne rizene zavislosti:(