zaseknutí služeb ° asi

Ahoj, aktualizoval jsem Fedoru 11, běží na ni Xfce 4.6.1 pomocí příkazu yum upgrade (v případě nutnosti vsem hodim /var/log/yum.log). Prolém je takový, že když fedora startuje a já sepřepnu do textového režimu výpisů tak se chvíli zasekne na službě sendmail a sm-client, sice to naběhne ale po nějakých 2 minutách, což se před aktualizací nedělo. Má někdo nějaký nápad co stim ?

urcite by se hodil vypis z /var/log/maillog. Jinak pokud sendmail nepouzivas tak bych ho klidne vypnul. U podobych pripadu byva problem v tom, ze se chudak snazi neco delat se siti a nejde mu to (jsou tam velke timeouty).

Otazka je proc se neco takoveho deje - normalni to neni, ani na pocitaci bez site. Pokud si ted nezasahoval do konfigurace sendmailu. Do vypisu yum.log se podivej sam, jesli tam je neco relevantniho. Jinak se podivej do vyse zminenho logu a dale do /var/spool/mqueue jesli ti tam nevysi treba nejake maily.

Ok omrknu oba soubory, jinač jsem to zatim vyřešil tak, že jsem vypnul sendmail a jeví se to zatím v pořádku. Ale určitě se na to kouknu a dám vědět. Díky