Zase nějaký výpadek infrastruktury?

Nějak se na stránce https://admin.fedoraproject.org/updates zastavily počítadla a ke všemu to vypadá, že Fedora 10 je tam zařazením spíše Fedora 1.0.

V tuto chvili tam nic podezreleho nevidim…

No, já mám docela problém cokoliv nainstalovat:
http://ftp.df.lth.se/pub/fedora/linux/releases/10/Everything/i386/os/repodata/6a2cf7c31ef0f22ed9a70ae1fd105cf171b03210-comps-rawhide.xml.gz: [Errno 14] HTTP Error 404: Not Found
Trying other mirror.
http://fr2.rpmfind.net/linux/fedora/releases/10/Everything/i386/os/repodata/6a2cf7c31ef0f22ed9a70ae1fd105cf171b03210-comps-rawhide.xml.gz: [Errno 14] HTTP Error 404: Not Found
Trying other mirror.
.
.
.
.

Ale nevím, jestli jsem něco rozvrtal já v systému, nebo ne.

Mně dostupnost repozitářů běží bez problému. To jste jen asi narazil na mirror, který nějak selhal.
Já jen že na https://admin.fedoraproject.org/updates/ už nějaký ten pátek stojí počítadla updatů v té liště vlevo, i když updaty přibývají. :slight_smile:

Taky jsem mel problem s nekterymi mirrory - to se po vydani nove verze stava, protoze ne vsechny mirrory automaticky mirroruji i novou verzi fedory, nekde to admini pridavaji rucne. Docasnym resenim je nastavit si baseurl napevno. Muzes zkusit nainstalovat plugin yum-fastestmirror.

Tak casto to nesleduju abych si vsiml ze ty pocitadla se neaktualizuji… tak muzes ze skusit zeptat v infrastructure teamu.

Zajímavé na mém problému s mirrorama je, že se vždy snaží nalézt soubor 6a2cf7c31ef0f22ed9a70ae1fd105cf171b03210-comps-rawhide.xml.gz. Zaráží mě to rawhide. Je fakt že Fedoru 10 mám nainstalovanou od vydání její betaverze, ale po vydání ostré verze jsem repozitář rawhide vypnul.
Na druhou stranu některé balíčky se stáhnou a nainstalujou bez problému, chyby s mirrorama se mi stanou vždy, když se pokusím nainstalovat cokoliv na vývoj javy, např. java-1.6.0-openjdk-devel nebo třeba netbeans.
Asi by se mi můj problém vyřešil přeinstalací Fedory, ale přidá mi to jako moc drastické řešení.

To je divné. Já jsem na desítku přelezl taky přes rawhide a takový problém nemám. Podle Vašich reakcí mně přijde, že jste více než pokročilý uživatel Linuxu. Ale přesto se raději zeptám. Byla tam vyprázdněna repozitářová cache (yum clean all)? Provedl jste opravdu důkladnou kontrolu úprav v repozitářích a kontrolu které jsou zapnuté? Zkusil jste v základních repozitářích namísto seznamu mirorů použít přímý odkaz na nějaký základní stabilní miror?
Nezabralo by nakonec třeba ruční vyházení všech repozitářů a jejich opětovné korektní vytvoření ze zdrojů (fedora-release a pod.).

Děkuji za radu. Pomohlo znovu vytvoření zdrojů repozitářů. Teď si vzpomínám, že jsem si nedávno hrál s yum presto a upravoval kvůli tomu repozitář fedora-updates, takže někde tam jsem udělal nějakou chybu/překlep.