zamrznutí xserveru při instalaci

Ahoj
při instalaci FC9 z DVD (x86_64 i i386) instalace zamrzne při spouštění xserveru.
Pokud spustím instalaci s acpi=off , zamrzne to na Disabling IRQ16
V obou případech spouštím s vga=0x31B (1280x1024)protože bez něho není vidět kde to zamrzne

Nevim jesli ti to pomuze, ale zkus instalovat v textovem modu. Jesli ale vysledna instalace bude funkcni to nezarucim.

tak jsem to vyzkoušel v textovém módu, ale po řešení závislostí balíčků a začátku instalace to skončilo na chybě - něco o nemožnosti konvertovat znak do utf-8 nebo tak něco. Obě DVD zkontrolována na chyby, ale jsou OK.

Pokud byste mel chvili, zkuste prosim zjistit ktery balicek to dela, abysme to mohli opravit. Pode zkuste provest instalaci v anglictine. Zrejme je stale nejaka chyba v prekladech. :frowning:

Tak instalace v textovém módu s ang. jazykem se povedla.
V textovém módu s češtinou to hodilo chybu:

Volil jste prosim nejake baliky zvlast, nebo se jedna o vychozi nastaveni? Instalujete z DVD predpokladam. Z vypisu bohuzel neni videt, ktery balik to zpusobuje. Zrejme by to bylo videt na nektere dalsi konzoli, pokud je toto cely vypis. Pokud nevolite nic extra vyzkousim sam.

nejedná se o výchozí nastavení, přidal jsem tam další balíčky z výběru - ftp,www,db servery, prostředí, nástroje apod. Zítra odzkouším s výchozím nastavením. Ten výpis je kompletní, nic víc to neukazuje.

Odzkoušel jsem to s výchozím nastavením balíčků a stejná chyba.
Vyzkoušel jsem i instalaci na VMvare (všechny balíčky, čeština) a vše OK.
Tak nevím jestli není chyba někde na mém PC nebo s kompatibilitou
CPU: Q6600,
MTB: GB P35C-DS3R,
RAM: 2x1024MB GEIL 800MHz s heatsink,
GPU: GB 8800GTS 640MB,
PWR: Fortron 500W

No tak tomu teda nerozumim… az budu mit chvili tak to vyzkousim na realnem HW… ale nezda se mi ze by se tohle melo projevovat jen nekde. Kazdopadne diky za snahu.

Jak ste s tim dopadli? Me se objevi stejna hlaska. Instaluju na starsi PC Intel 866MHz, 384 Ram.

No nijak. Na PC jedu na FC8, ale na NB (HP, intel Centrino) instalace proběhla celkem v pořádku. Teda nenainstalovala se čeština, stačilo doinstalovat balíček s češtinou pro KDE.

Ale měl by fungovat postup instalace v textovém módu v angličtině a po nainstalování spustit startx, doinstalovat balíčky s CZ a v konfiguraci (initrd cosi ?) změnit spuštění rovnou do KDE. Ještě to odzkouším.

zda se ze to funguje. Stacilo po instalaci zmenit v /etc/inittab radek id:3:initdefault: na id:5:initdefault:
a po restartu doinstalovat kde-i18-czech a kde-l10-czech