Zamrznutí instalace F12 na HP ProBook4510s

Zdravím,
snažím se nainstalovat Fedoru 12 na můj ntb HP ProBook4510s je to varianta NX626EA (http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=NX626EA), po nabootování z DVD a volbě instalace (i ta s jednoduchým graf. ovladačem) se to zasekne na po detekovani HW na “waiting for hardware to initialize”, nehrabe to na disku, na DVD nikde… Viselo mi to takhle půl hodiny, pak jsem to vzdal…
Ještě jsem zkoušel OpenSUSE a to trpělo zase tím, že po nabootování a vybrání, že chci instalovat se to zaseklo na prvním pixelu progresu a taky to stálo… (na druhy pokus jsem stihnul zmacknout esc a tam se to pak zaseklo na “starting udev…”)
Neměl jste někdo podobný problém ?
Nejdřív jsem si myslel, že by to mohlo být tím, že jsem přepnul v biosu SATA mode z AHCI na IDE (kvůli winXP) ale po přepnutí zpět se nic nezměnilo…

Hledej na netu problemy s timto ntb a linuxem, o moc chytrejsi bych nebyl…

prave uz jsem hledal a vsude pisou, ze v podstate bez problemu … dnes jsem jeste stahnul nejnovejsi xubuntu a take zamrzl hned po odentrovani v grubu, ze chci instalovat… uz nevim, co by to mohlo byt …

Toje divne… nezkousel si liveCD?

no zkousel jsem live xubuntu normalne banootovat (vyzkouset bez instalace) a dopadlo to stejne jako instalace, tedy cerna obrazovka a blikajici kurzor …