Záloha /home

Ahojte
Chcem si nainštalovať F17 ako fresh install,ale nemám zatiaľ kam zálohovať dáta a veci z /home si chcem ponechať. Dalo by to zariadiť tak, že pri inštalácií, keď budem vyberať ručné rozdelenie disku, proste nesformátujem /home a určím mu nanovo prípojný bod? Radšej si pochopiteľne ten disk na zálohu zoženiem, ale ma zaujíma možnosť,či by to šlo.

Vďaka

Pokud je /home na samostatné partišně, tak jo, šlo. Přesně jak píšeš: při rozdělování disku si jen dáš pozor na nenaformátování odpovídajícího oddílu.

Super, vďaka za odpoveď, možno ešte dnes by som sa mohol do toho pustiť.
Zazálohujem aspoň fotky na kľúč a hurá inštalovať. Ako je to s config files? Mám si ich zálovhovať,či netreba a aplikácie si ich nájdu samé?

Pokud myslíte config files v /home, tak ty zůstanou na svém místě a aplikace si je najdou. /etc se přepíše, pokud to nemáte zálohované nebo také na samostatném oddíle.

Ja bych tedy vzdy pred takovou operaci zalohoval. Jak se saha na parition tabulku, tak neni nic jisteho.

S malou dušičkou som si zazálohoval iba fotky (tie by ma mrzeli), ale fresh install bez jediného problému, všetko do bodky je späť, nemám najmenší dôvod sa sťažovať. Ďakujem a už sa teším z Fidorky 17 :slight_smile: