Zajimave chovani klavesnice v FC10 x86_64bit

Mam zajimavy problem,
klavesnici v xorg.conf nemam nikterak nastavenou a nastavuji ji scriptem:
setxkbmap us,cz_qwerty -option “grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll”
vse funguje ok, do doby, nez pustim gimp a pri editaci dlesi dobu drzim CTRL, nebo SHIFT, odstranil jsem tedy plugin klavesnice z gimpu a uz se to neprojevuje tak rychle, ale kdyz ji podrzim jeste dele udela to zase takou divnou vec.

Pipne mi speaker a pak pri kazdem klepnuti na klavesnici, mi speaker pipne znova s tim, ze kazde pismeno musim zadat znova (2x)
Kdyz chci zhodit Xsy, tak mud pre menu, nebo CTRL pocka a drzet ALT pockat a drzet a pak backpace, nebo F2 pro prepnuti do textu.

Jako WM pouzivam IceWM a jako ikony xfvedesktop … dela to jenom v gimpu, gimp mam prekompilovany verzi 2.6.4 (predtim jsem si toho nevsiml)
Ale pozor, pokud se mi to v gimpu stane, pak je to pre cele Xwindows, dokud je nerestartuji, setxkbmap nepomaha.

Netusite, cim to muze byt ? ze by neco v ConsoleKit ?

Bohuzel gnome se powindowsovatelo a jedna se o to same co v oknech - jakousi funkci zpristupneni kterou ja povazuji za znacne otravnou. Duvod proc funguje jen v gimpu bude zrejme ten, ze se jedna o GTK a to si bere nastaveni nekde okolo. Zkus si pustit gnome-keyboard-properties a vypnout funkci zpristupneni.