Žádný HDMI signál

Ahoj,
mám pro práci tenhle noťas: Dell Inspiron 15 Gaming (7566), N-7566-N2-714K …Fedora mi na něm krásně běhá, ale mám problém, když si chci připojit ještě externí monitor přes HDMI. Při zapojení HDMI kabelu monitor blikne detekuje HDMI vstup, ale hned napíše: HDMI - No signal. V nastavení zobrazení žádný monitor není detekovaný. Ve Win10, které mám v dualbootu, při zapojení HDMI kabelu monitor hned běží jak má.
Poradíte prosím někdo? Předem moc děkuju! R.

Dívám se, že to má duální grafiku, což bude ten problém. Počítám, že běžíš na jedné kartě a HDMI jde přes tu druhou. Instaloval jsi Nvidia ovladač a používáš tak Nvidia kartu nebo používáš primárně Intel?

Jaké máš prostředí? Gnome/KDE? Mají GUI na správu monitorů tam vidíš ten externí monitor?
Připoj monitor, v terminálu zadej “xrandr -q” a výstup pošli sem.
Kolikrát se mi stalo, že zadáním xrandru mi začal fungovat externí monitor.

Díky za odpověď… žádný ovladač pro Nvidiu jsem neinstaloval - napadlo mě to zkusit, ale gnome software mi žádný nenabízí

Používám gnome…tam monitor nevidím

xrandr -q
Screen 0: minimum 320 x 200, current 3840 x 2160, maximum 8192 x 8192
XWAYLAND0 connected 3840x2160+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 350mm x 190mm
3840x2160 59.98*+

Běží ti GNOME na Waylandu? Podle toho, že máš v xrandr výpisu XWayland bych tipoval, že ano. Teď mi Hans de Goede říkal, že tento setup ještě není na Waylandu podporovaný. Pokud se odhlásíš, klikneš na ikonu ozubeného kolečka a vybereš GNOME na Xorgu a přihlásíš se, mělo by to fungovat.

Fedora 25 a vyšší by automaticky měla volit GNOME na Xorgu, pokud detekuje takovýto setup. Tak buď to v tvém případě nezafungovalo nebo jsi do toho přepnul manuálně.

Přihlášení do Xorg nepomohlo:(

Hmmm… to bude nějaká chyba… Těžko říct, takhle na dálku. Můžeš zkusit nainstalovat ten ovladač od Nvidie: https://negativo17.org/nvidia-driver/

Ale bude to znamenat, že se bude používat pouze Nvidia, což bude mít negativní dopad na výdrž na baterii.

Ovladač od Nvidie jsem schválně zkusil - taktéž nic nevyřešil, jelikož jsem měl poměrně novou instalaci Fedory, tak jsem zkusil i přeinstal, ale ani v čisté instalaci to nefunguje. Zkusil jsem i Fedoru s Kde a taky před chvilkou Mint s Cinnamonem - nikde krom Win10 to nefunguje:(…ale i tak moc díky za snahu:)

Asi to v Linuxu vážně nefunguje, tady to řeší lidi od Archu: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=224113

Prý to funguje jenom, když je monitor zapojený už při bootu.

No jo… Chytrému napověz, blbého kopni… To s tim připojením už při bootu jsem zkusil odpoledne na pracovním monitoru a nic:(. Ale jak jsi to napsal, tak jsem to zkusil připojit doma k televizi přes HDMI a ejhle funguje to - musí to být už při bootu, ale funguje i na waylandu. Takže se omlouvám, bude ještě asi další problém s pracovním monitorem.
…Je to s tím připojováním při bootu trochu komplikovanější, ale pořád lepší než vždy když budu potřebovat,tak si zas zvykat na Win10.
Díky za Tvůj čas:)

V té samé diskusi (nebo možná někde jinde) jsem četl, že záviselo také na HDMI kabelu. Dotyčný jej vyměnil a najednou mu to začalo fungovat (teda jen, když to měl připojené už při bootu). Takže i tam může být problém.

Duvod proc to funguje pri bootu je, ze to nainicializuje BIOS. Ja bych teda za ruznych podminek rad videl ten vystup xrandr, protoze to ze by nebyl vubec videt je divne. Jenze od dob co se i zvuk do sluchate prepina softwarove se neda uz nicemu divit.

Sešívaný napsal(a):

V té samé diskusi (nebo možná někde jinde) jsem
četl, že záviselo také na HDMI kabelu. Dotyčný jej
vyměnil a najednou mu to začalo fungovat (teda
jen, když to měl připojené už při bootu). Takže i
tam může být problém.

hmmm to už vypadá na nějak moc stupňů volnosti…nu nicméně až budu mít chvilku, tak to ještě ozkouším…díky

covex napsal(a):

Duvod proc to funguje pri bootu je, ze to
nainicializuje BIOS. Ja bych teda za ruznych
podminek rad videl ten vystup xrandr, protoze to
ze by nebyl vubec videt je divne. Jenze od dob co
se i zvuk do sluchate prepina softwarove se neda
uz nicemu divit.

No mužu to zkusit za různých podmínek vypsat…až bude chvilka… já ten monitor nikde neviděl myslím, ale jak píšu myslím… Noťas je pro mne pouze nástrojem a IT používám spíše jako uživatel…