yum nekomunikuje s internetem

Dobrý den, omlouvám se za svůj dotaz, ale nevíte, kde může být chyba, když se s yumem nedá nic dělat? Je naprosto nepoužitelný, protože nekomunikuje s internetem. Zpočátku jsem si myslel, že je to špatným nastavením v /etc/yum.repos.d/fedora-core.repo, zkusil jsem použít mirror z ftp.linux.cz, ale ani to nepomohlo.
Používám selinux v režimu enforcing, v iptables povolené odchozí pakety které odchází z mých IP, loopback vůbec neblokovaný.

Při jakémkoliv pokusu yumu kontaktovat internet (např. po příkazu yum check-update nebo yum update) se v levé části obrazovky zobrazí core a v pravé [1/6].

Omlouvám se, pokud tady tento dotaz již byl, ale hodně jsem hledal a nic co by mi pomohlo jsem neašel. Tady ve faq jsem našel jakýsi balíček yum, který jsem pře rpm nainstaloval (měl tuším aktualizovat repozitáře), po jeho instalaci se po spuštění objevuje v pravé části to [1/6] jak jsem již psal, před touto instalací tam bylo [1/3].

Zajímavé také je, že mi nefunguje ping z tohoto stroje do internetu, ale nat funguje správně (za natem se pingem ven dostanu).

Mnohokrát děkuji a omlouvám se za ten “dlouhej guláš”.

Pokud vam z toho stroje nejde ping ven tak vam nemuze fungovat yum. Nevyrozumel jsem, jesli a jak jste zjistoval, ze se z toho pocitace dostanete vubec nekam ven. Funguje vam sitovka? (blikaji diody? co vypise ifconfig? Co vypise lspci? Cetl jste navod http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:diagnostika ?)

Do internetu jste připojený přímo nebo přes proxy server?

To covex: že se z toho stroje “distanu ven” jsem usoudil z toho, že nat přes tento stroj z vnitřní sítě funguje bez problémů, nicméně to asi neznamená, že připojení funguje jak má. Připojen jsem přes eth. modem, síťová karta by měla být také v pořádku, diody svítí, když ale vykonám ten příkaz “yum check-update” modem jen párkrát “blikne” jako že se o něco pokoušel, ale to je asi tak vše.
Ifconfig vypíše u karty co vede do internetu vypíše info o mac adrese, ip adresu, masku sítě, žádné kolize, žádné chyby, “lspci” vypíše mj. i tuto síť. kartu.
Článek ve wiki části jsem četl, ale bohužel jsem na příčinu sám nepřišel a tak prosím ostatní, kteří linuxu lépe rozumí a možná se s tímto problémem již setkali (ve /var/log/yum.log ani /var/log/messages o yumu nic není). Děkuji za zájem pomoct.

To reggae: Do internetu jsem připojen přímo, přes ADSL (eth. modem). Děkuji za zájem.

Popsal jste to hezky ale typem “auto ma kola, volant a dvere”. Pokud vam ifconfig neco vypise je to fajn, aspon vime ze sitovka funguje. Proc ale neodchazi pakety ven z tohoto popisu nikdo nevykouzli. Jakou to ma IP? Mate nastavene DHCP? Prideluje vam modem spravne adresu? Co mate v routovaci tabulce? (route) Mate spravne nastavene DNS servery? (/etc/resolv.conf).

Dobrý den, moc se Vám omlouvám za otravování, ale již jsem přišel na příčinu tohoto problému. Problém byl ve firewallu - v chainu input, nastavil jsem tam povolit příchozí pakety, které nejsou nové ale už “založené” a vše najednou šlape.
Jen mě tak napadá, jestli toto řešení není mírně nebezpečné, např. jestli nejde ten paket nějak spoofnout aby se tvářil jako již založený?

Děkuji za nakopnutí a přeji příjemný den (tedy vlastně už noc).