yum downgrade

Dobrý den,
potřebuji poradit s downgrade balíčku a jeho závislostí. Fedora (16) včera pustila novou verzi bindu, bohužel s chybou. Ta chyba (plnění logu hláškama “general: warning: RSA_verify failed” a podobně) byla známa a oznámená, přesto Fedora udělala upgrade bez potřebné záplaty. U F16 se jedná o verzi bind-9.8.4-2.fc16.x86_64; u vyšších verzí Fedory je sice jiná verze bindu, ale prý se stejnou chybou. Potřeboval bych se vrátit na předchozí verzi z updates, to jest bind-9.8.3-4.P3.fc16.x86_64, ale downgrade pomocí yumu po delším přemlouvání (ručním zadávaní závislostí) skončilo na nějaké verzi 9.8.1, pravděpodobně výchozí verzi z F16. Nenašel jsem způsob, jak se korektně dostat na verzi 9.8.3-4.P3, která byla v updates nahrazena tou zabugovanou.

Původní RPM je ke stažení na koji: http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=354101 Nainstalovat by to mělo jít pomocí ‘yum localinstall’, jak to bude se závislostma, jestli budou všechny dostupné, ale netuším.

O jaký bug se přesně jedná?

https://groups.google.com/forum/?fromgroups=#!topic/comp.protocols.dns.bind/2HOU_2cAMYg

Ono by se to downgrade o jeden krok zpět hodilo i na jiné balíčky: teď třeba Fedora upgradovala jádro na verzi se závažnou chybou (poškození ext4) v okamžiku, kdy se informace o této chybě objevila na netu. Naštěstí u kernelu to zrovna moc nevadí, pokud si člověk neodinstaluje starší verzi.

V update repu, odkud se aktualizace berou, jsou jen aktuální balíčky - pokud voláš downgrade, nemá se nižší verze odkud brát. Fedora je na testování, proto se sem nějaká chybka dostane. Pokud bys chtěl něco stabilnějšího (což by se na používaný bind server hodilo), koukni po RHELu nebo CentOSu… Řešením by ještě pro příště mohl být plugin ‘yum-plugin-local’ (http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/14/html/Software_Management_Guide/ch06s11.html), který s každou aktualizací buduje vlastní lokální repozitář a je tak možný jakýkoliv downgrade … jen to asi to nebude žádná sranda na místo.
Teď bych to viděl na tu starší rpm a reinstall.

Dík za odpověď.
ten lokální repozitář je zajímavý nápad, místo na disku nebude problém. RHEl i CentOS používáme, ale Fedora je srdcová záležitost. Než do toho začali bušit ti současní nadšenci bez zkušeností tak to bylo jednoznačně nejlepší distro.

Je ten problém nahlášený v bugzille? Jinak Adama Tkáče bych moc nepovažoval za nadšence bez zkušeností. Přece jenom BIND už maintainuje nějaký ten rok :slight_smile:

Bind jsem zrovna neměl na mysli, ten zatím těm imbecilním Shortest-Booting-Time-hunterům a GUI-Experience-enhancerům nepřišel do rány :slight_smile:

Je fakt, že fast-boot boys jsou kapitola sama pro sebe, ale myslím si, že systemd už si začíná pěkně sedat a co se týče desktopů, tak je ve Fedoře výběr víc než dobrý. Od F18 je k dispozici i MATE pro milovníky starých časů. Mně už chybí jenom E17. Snad ho někdo zabalí, když ho prý za 2 týdny po 12 letech vývoje vydají :slight_smile:

Pokud nejde jinak, je stale moznost pouzit yum history undo, faktem je, ze netusim co to dela s baliky, ktere by jiz neexistovaly.

napíše to, že neexistují.