xulrunner

Tak nám zase vyšla aktualizace xulrunneru. Pan Stránský se rozhodl, že správné zobrazování pohybujících se smajlíků je důležitější než způsob začlenění firefoxu do desktopového prostředí, jehož určujícím prvkem je i způsob vykreslování cairem. Máte zapnutý lcdfiltering, který je už standardně součástí caira? Tak to tedy máte smůlu. Mnohem důležitější je aby smajlíci správně kopali nožičkama! Je to ale opravdu až tak důležité, aby se takový zprasený balíček s vypnutým systémovým cairem dostal do stable repozitáře během dvou dnů po sestavení?

Uprimne musim rici, ze zobrazovani animovanych gifu je bohuzel vyrazne viditelnejsi problem pro vetsinu uzivatelu. Mas odkaz na bug z lcdfilteringem? Nevidim duvod proc by behem dvou dnu nemohla zase vyjit aktualizace, ktera to opravuje, pokud to neni pricina spatneho zobrazovani animovanych gifu.

U lcdfilteringu žádný bug není. Bylo to prostě jen rozhodnutí vypnout cairo. Když není něco zapnuté, tak to vlastně funguje zcela bezchybně. :frowning:

Jestli to mu dobre rozumim, kuli chybe ve Firefoxu, ktery nepracuje spravne s novou verzi caira, byl xulrunner sestaven s “internim” cairem. (http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=212392) Tzn. problem s lcdfilteringem je “jen” ve Firefoxu (resp. tam kde se pouziva xulrunner). Az/jestli mozilla opravi cairo v 3.x vetvy bude to zase fungovat “normalne”. Co mohu rict za sebe, tak mam pocit, ze mozilla ma ovsem s dynamickym linkovanim proti cairu z Xorg vic nez jeden problem. To je ale uz jen muj pocit. Takze treba buildy stazene primo z mozilla.org maji take interni, pozmenene, cairo.