Xfce, čeština, gdm

Po nezdařených pokusech s gnome 3 jsem se rozhodl pro Xfce.

Po instalaci a změně jazyka (system-config-language) se zdá, že je přeloženo tak 95 % všech položek. Nevím, jestli jde jazyk ještě nějak updatovat. Zůstavají tam věci jako Preferences, celá složka /home si zachovala angličtinu. (Copa vo to, to já si to klidně přejmenuju, ale rád bych po rozepři nad Unity podstrčil Xfce i ženě :oD a rád bych to měl konzistentní všude.

Druhá věc je gdm. To je hnus, velebnosti, budu rád, pokud někdo poradí, jako to přizpůsobit alespoň vlastním wallpaperem, nebo ideálně úplně nahradit něčím jiným (LightDM?). Gdmsetup se nezdá, že by šel stáhnout, návod třeba z LinuxExpressu (http://www.linuxexpres.cz/blog/ctyri-mesice-s-fedorou-s-xfce) mi nefunguje.

Díky

Dobrá, tak já si zase odpovím sám :oD

Čeština je problém několika slov a potíž se složkami je hlavně u prvního vytvořeného účtu, u dalších uživatelů už je to v pořádku.

Co se gdm týče, minimálně wallpaper jde velmi jdenoduše změnit tím, že se nakopíruje do složky /usr/share/backgrounds/lovelock/default-stripes/normalish nebo standard nebo wide vlastní obrázek, hotovo.

gdmsetup uz bohuzel davno neni - od dob gnome 2.x kde je nove a trochu problematicke GDM se to nastavuje jen pres konfiguracni soubor a to jeste minimalne. Alternativne jde celkem jednodusse pouzit KDM, ale je to takove drbani se pres hlavu.