X.Org a vysoká spotřeba paměti

Ahoj,

obracím se na vás s jedním dotazem - je normální, aby se spotřeba paměti procesu X během klasické kancelářské práce (spuštěn kontact, kopete, chrome, pár instancí okularu a impress) zvýšila do hodiny po startu na ±550MB? Na netu jsem se dočetl, že se normálně pohybuje do 100MB, spíš kolem 5OMB, tak by mne zajímalo, kde by mohl být zakopaný pes (takže vlastně dva dotazy :slight_smile: )… Používám prostředí KDE 4.5 RC2, avšak všiml jsem si toho i u 4.4.x verze. Fedora 12 x86_64, X.org verze 1.7.6 (pravděpodobně, jak to zjistím přesně?) Nevyznám se v diagnostice, pokud byste potřebovali nějaké další info, tak prosím o stručnou informaci, kde ho získat :slight_smile:

Předem díky za odpověď,

Petr

To moc normalni neni, pouzivas nejaky akcelerovany 3D desktop? Pokud ne, dalsi v poradi by mohla byt chyba v ovladaci graficke karty. Takze leda zkusit pouzit jiny, zalezi ale co mas za gr. kartu - “lspci”. Problem bude tzv. memory leak, ale je potreba zjistit v jake casti systemu (zda nejaka aplikace nebo nejaka soucast Xorg).