wine - prohlížeč

Mám problém s nastavením prohlížeče pod wine. Ve Wine spouštím homebanking program. Ten ale spolupracuje s prohlížečem, podporovány jsou pouze Mozilla a Netscape.
Ale mě se spustí Firefox. Když ho odinstaluju, tak Konqueror. Nevíte, prosím , někdo jak nastavit výchozí prohlížeč Mozillu nebo Netscape?

Mozilla i netscape jsou v jádru totéž jako firefox, takže jestli jsou podporovány, není problém.

Jen ale nechápu proč je spouštíš pod wine? O jaké bankovnictví jde?

Jedině Netscape nebo Mozilla akceptují moje certifikáty, které jsou nutné pro přístup na servery bankovnictví. Jedná se o bankovnictví ČSOB. Aplikace pro bankovnictví - ČSOB Homebanking 24 - je napsaná pro Windows a start prohlížeče se provádí přes její ikonku. Proto to spouštím pod wine.

Hledal bych nekde v adresari ~/.wine/ ale u me sem tam nic nenasel… tak nevim, kde presne. Resit by se to dalo tak ze by se /usr/bin/firefox prelinkoval na /usr/bin/mozilla ale pak by se vam mozilla misto FF spoustela i normalne.

Povedlo se mi udelat link presne obracene z netscape se mi spoustel firefox. Tak jsem oba odinstaloval a nainstaloval znova. Ale ted nemuzu vubec udelat ten link normalne. pisu vzdycky : ln -s /usr/bin/firefox netscape Co s tim? covex napsal:

Moc nechapu to tam vyvadis… Proste si precti “man ln”

  1. musis prejmenovat puvodni /usr/bin/firefox na treba firefox.old
  2. ln -s