Wifi usb

Zdravím, prosím o radu jakej usb wifi adapter v 5ghz 802.11ac mi pojede na Fedoře 33 ?

Nevím, jakou podobu by mě mít, jestli s externími anténami nebo nebo jen malý dongle do USB. Pokud to druhé, tak fungovat by měl třeba ASUS USB-AC51, který by měl být založený na chipsetu MT7610U, který má podporu přímo v kernelu. Ruku do ohně za to ale nedám, protože výrobci velmi rádi mění chipsety, aniž by měnili verzi modelu.

Pak je řada wifi adaptérů založená na chipsetech od Realteku and Qualcommu, ale tam je potřeba ovladač doinstalovat. Tomu bych se spíš vyhnul.

Asi doporučuju nakoupit a když by to náhodou nefungovalo, tak prostě vrátit. Když byste měl s něčím potom zkušenost, ať už negativní nebo pozitivní, budeme rádi, když se o ni s námi podělíte. Máme tady sekci Zkušenosti s hardwarem.

2 Likes

Ahoj @milan954, tohle mě taky moc zajímá! Jestli se ti něco dostane do ruky a bude to fungovat, tak určitě napiš! Já budu toto asi taky brzo řešít, protože za den mám ping jak sinusoidu vzhledem k tomu, co paketu se zpozdi / poztraci :slight_smile:

Nejlevnejsi TP-link TL-WN725N - mini USB adapter funguje. Ma jen jednu vadu - umi jen klientsky mod, tedy nejde z nej udelat AP a tedy to, co se dnes u mobilu nazyva honosne tethering nebo hotspot.

EDIT: Pardon az ted jsem si vsiml ze se ma jednat o normu “ac”… to tento TP link neni.

1 Like

Ahoj,
ja mám skúsenosti s dvomi:

  • Zyxel NWD6505 - funguje bez problémov, stačí strčiť do usb ( používal som na F29 až F34)
  • Zyxel NWD6605 - nemá podporu v jadre, ale ovládač je na githube. Jednoducho make&&make install a funguje na F29 aj F34

Asi copy/paste chyba, mas tam dvakrat stejny typ, nebo mi neco uniklo?

mám to správne. Ten 6505 je starší, 6605 je novší, väčší a má vyklápaciu anténku