wifi nenajde router :)

Prosím o pomoc. Noutbuk doma přestal vidět síť, dříve ji detekoval zcela normálně. Jinde jiné sítě “vidí”, ale doma ne, přičemž jiná wifi ji vidí. …a ještě jeden špek. Jednou jsem se noutbukem připojil normálně, ale přestaly fungovat přenosy k PC přes drát.
Modem Zyxel.

To je opravdu neobvykle. Predpokladam ze se jedna o problem s Fedorou a tu svoji domaci wifi nevidis v seznamu dostupnych pripojnych bodu v appletu NetworkManageru na liste. Zkus v takovem pripade poridit a prilozit vypis

iwconfig
z nej najdi wifi zarizeni (wifi0?)
a pak
iwlist wifi0 scan

To ze po pripojeni pres wifi prestane jit pripojeni po drate je celkem bezne, zvlaste, pokud maji treba stejny adresni rozsah.

Už to mám, a to jsem se radil s “expertama”, tedy s profíkama, kteří se odvolávali na Artura C. Clarka :slight_smile:
Stačilo změnit kanál na modemu, ten původní se asi tloukl s nějakým z okolí.
Děkuji za reakce.

Ano, takze si tam mel kanal 13.

měl, sice nastaveno automatické vyhledávání, ale třinácka tam byla, pak že to není nešťastné číslo.

Pro nektere wifi karty urcite.:slight_smile:

Čaute, mám taky problém s wifi. Dříve normálně fungovala, ale teď najednou z ničeho nic nechce vyhledat wifi sítě v okolí.

NTB: HP Probook 450 G0
kernel: 3.15.6-200.fc20.x86_64
OS: Fedora 20

tohle vypíše $ iwconfig:


lo        no wireless extensions.

p5p1      no wireless extensions.

wlo1      IEEE 802.11bgn  ESSID:off/any  
          Mode:Managed  Access Point: Not-Associated   Tx-Power=20 dBm   
          Retry short limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Power Management:off

a tohle $ iwlist wlo1 scan:


wlo1      No scan results

$ lspci:


04:00.0 Network controller: Ralink corp. RT3290 Wireless 802.11n 1T/1R PCIe

$ dmesg |grep -i firmware


[    0.162586] [Firmware Bug]: ACPI: BIOS _OSI(Linux) query honored via cmdline
[    3.752480] [Firmware Bug]: ACPI(DGFX) defines _DOD but not _DOS
[   68.719230] ieee80211 phy0: rt2x00lib_request_firmware: Info - Loading firmware file 'rt3290.bin'
[   68.721569] ieee80211 phy0: rt2x00lib_request_firmware: Info - Firmware detected - version: 0.37

Předem díky za Vaše reakce

Zkoušel jsi předchozí kernel, s kterým to fungovalo? Měl bys ho mít pořád jako položku v GRUBu.