Wifi Broadcom na HP

Ahoj,mám problém z ovladačem wifi karty Broadcom,po instalaci Fedory 28,jsem přidal repozitáře,systém aktualizoval a po restartu nainstaloval balíček kmod-wl,ale wifi je stále nefunkční,jak kdyby v pc vůbec nebyla.Moc děkuji za každou radu

Typicky se chyba stává, že uživatel aktualizuje, pak nainstaluje ovladač a až potom restartuje. Tím se ovladač zkompiluje proti staršímu jádru než, do kterého rebootuje. Nicméně ten váš postup by měl být v pořádku…

Jaký model karty to přesně je? (mělo by to být ve výpisu příkazu lspci)
Můžete zkusit modul zavést ručně: sudo modprobe wl
Případně se podívat, jestli je mezi zavedenými ovladači: lsmod | grep wl

Děkuji za info,zkoušel jsem zadat příkaz sudo modrobe wl ale modprobe: ERROR: could not insert ‘wl’: Operation not permitted

zde je výpis z terminálu
[zdendys@localhost ~]$ lspci
00:00.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1566
00:01.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Mullins [Radeon R4/R5 Graphics]
00:01.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Kabini HDMI/DP Audio
00:02.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 156b
00:02.1 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 16h Processor Functions 5:1
00:02.4 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 16h Processor Functions 5:1
00:02.5 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 16h Processor Functions 5:1
00:08.0 Encryption controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1537
00:10.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB XHCI Controller (rev 11)
00:11.0 SATA controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SATA Controller [AHCI mode] (rev 39)
00:12.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB EHCI Controller (rev 39)
00:13.0 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH USB EHCI Controller (rev 39)
00:14.0 SMBus: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SMBus Controller (rev 42)
00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH Azalia Controller (rev 02)
00:14.3 ISA bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH LPC Bridge (rev 11)
00:14.7 SD Host controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SD Flash Controller (rev 01)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1580
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1581
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1582
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1583
00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1584
00:18.5 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1585
01:00.0 Display controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Sun XT [Radeon HD 8670A/8670M/8690M / R5 M330 / M430 / R7 M520] (rev 83)
02:00.0 Network controller: Broadcom Limited BCM43142 802.11b/g/n (rev 01)
03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL810xE PCI Express Fast Ethernet controller (rev 07)
[zdendys@localhost ~]$ sudo modprobe wl
[sudo] heslo pro zdendys:
modprobe: ERROR: could not insert ‘wl’: Operation not permitted
[zdendys@localhost ~]$ lsmod | grep wl
[zdendys@localhost ~]$ lsmod | grep wl

Ještě mě napadá: máte nainstalovaný balíček kernel-devel?

Děkuji za odpovědi.Ano balíček nainstalovaaný mám,zkoušel jsem i znova čistou instalaci,jestli jsem neudělal někde chybu,ale Wifi bohužel nejede.

Divné. Já tu kartu sám nemám, takže asi víc neporadím. Na anglickém fóru Fedory je na to velký návod, ale taky už má nějaký ten pátek za sebou.

Nevadí i tak moc děkuji za pomoc a čas.Ještě vyzkouším ten návod,ale je divný,že v Ubuntu po instalaci je hned nainstalovaný nesvobodný ovladač Broadcom a wifi taky nejde.Asi je to blbost,ale jen se optám,nemůže být problém s UEFI a Secure Boot.Třeba dvd Mageie nenabotuje vůbec.Bez problému jen Fedora a Ubuntu a to musím instalovat jen z DVD.Z USB taky nejde nic nainstalovat.

Je dost dobře možné, že to bude právě secure bootem. Pokud je povolený, tak Fedora dovolí zavést pouze moduly, které jsou distribuované a podepsané Fedorou, což případ Broadcomu není.

A provedl si i “ziskani” firmware - ono totiz ten modul nebude bez “fw” fungovat a fw musis vykuchat extra (aspon tak to vzdycky bylo) pomoci b43-fwcutter - i kdyz ted je ve fedora i nejaky b43-openfwwf.noarch. Urcite se podivej jeste do dmesg co tam je o b43 aspol.

Ahoj,děkuji za radu.Zkoušel jsem i ten secure boot,ale nějak se stále nedaří vypnout.Jenom prosím tě ten dmesg je nějaký adresář???

Do terminalu napis “dmesg”. Pripadne “dmesg | grep -i b43”, “dmesg | grep -i bcm43” nevim jak presne se to jmenuje, kdyztak si vystup otevri v editoru a hledej.

Ahoj,
Nedávno jsem řešil podobnou věc a bylo to tím že jsem musel vypnout secureboot v biosu.

Já si také myslím,že je to securebootem,už jsem to zkoušel,ale nějak se nedařilo.Jsem teď mimo domov,ale až dorazim tak to ještě pořádně prubnu i ten návod od Covexe.
Díky za info

Tak jsem vypnul v BIOSu secureboot vyzkoušel live DVD Mageia a WiFi v pohodě jede,tak určitě už nebude problém ani ve Fedoře.Jak jsem se v tom různě šťoural,tak Fedoru přeinstaluji,nemám tam žádná data,ale už myslím bude klid.Tak děkuji všem za rady

Přidal jsem poznámku o Secure Bootu k návodu pro instalaci ovladače Broadcom v příručce, ať nezaskočí další uživatele.