widgets - gdesklets

Ahoj,

chtěl jsem si upravit plochu k obrazu svému pomocí nějakých widgets, zejména jsem chtěl přidat analogové hodiny, pak případně počasí a další, třeba zátěž procesoru. Překvapilo mě, že ani zde ve fóru, ani ve fedora wiki o tom není ani slovo. Nakonec jsem našel GDesklets (yum install gdesklets) a v nastavení jsem analogové hodiny s vteřinovkou umístil, kam jsem chtěl, potom počasí (yum install gdesklets-goodweather) - i když tedy vizuální forma je trochu nešťastná.

Takže otázka: Je GDesklets jediný systém widgetů pro Fedoru (16,17), nebo existuje něco lepšího? Případně, co používáte vy?

Nakonec vysvětlení, proč analogové hodiny s vteřinovkou. Kupovali jste někdy něco na aukru a potřebovali vědět, kdy přesně končí nabídka? :-). Mimochodem dostat vteřiny nahoru do kalendáře se mi nepodařilo a nejspíš tam tato funkcionalita nijak dostat nejde :-(.

Díky

Neuvádíš prostředí. Pokud používáš gnome-shell, tak ty hodiny se dají upravit přes gnome-tweak-tool. (Přidat sekundy). Jinak na sledování systému se dá použít system monitor, jako rozšíření pro GS. Najde se tam určitě také počasí. Dostupné na www.extensions.gnome.org

Možná taky conky by se dali umístit na plochu. S jinými widgety v gnome-shellu zkušenosti nemám

Celá řada vylepšení pro GNOME Shell jde najít na extensions.gnome.org, i když nevím, jestli mají podobu zrovna widgetů. Jinak na widgetech je postavené KDE, které jich má desítky až stovky.

Dobrý den,

zkoušel jsem zprovoznit gdesklets, nainstalovalo se to, ikonu v Aplikacích mám, ale nic to nedělá, potřeboval bych poradit, jak umístit např. hodiny na pracovní plochu.
Děkuji.

Hodiny jsou nahore v liste. gdesklets byly podle me pro Gnome2. Na http://extensions.gnome.org/ ses koukal, jestli tam nejsou nejake vytouzene hodiny?

No, nakonec jsem zjistil, že gdesklets jsou spuštěné a démon běží vpravo dole …

Není to něco jako screenlets ? http://worldofgnome.org/restart-hal-9000-on-your-gnome-desktop/
Nezkoušel jsem, je to jen takový tip.

No jo, ale screenlets nejsou v repozitářích ani ve free ani v nonfree. Kde je vzít ?

Aha. To jsem nevěděl. Já si jen vzpomněl, že jsem nedávno něco takového viděl, ale nezkoušel. Líbí se mi čistá plocha bez ikon a serepetiček.

Takže si buď udělat balíček dle http://fedora.cz/video-fedora-packaging-workshop-pro-zacatecniky/ nebo se omlouvám za slepou uličku.

nechci zakládat nové téma, tak to připojím sem. mám problém s conky u f18. nainstaluju je, přes terminál spustím… ale složka nikde. mělo by být home/(user)/.conkyrc?

Viz manuálové stránky conky

Default configuration file location is $HOME/.conkyrc or ${sysconfdir}/conky/conky.conf.
On most systems, sysconfdir is /etc, and you can find the sample config file there (/etc/conky/conky.conf).

Takže navštiv /etc/conky :wink:

výborně, děkuji pěkně