wayland

Zdravím,
neporadí někdo, jak odstranit wayland z Fedory 26, xfce4 spin? Když se pokouším odinstalovat příslušné balíčky, tak to s sebou bere celé GUI. Děkuji.

A nutně ho musíš mít pryč? Je to jenom knihovna s implementací Waylandu. Xfce ti Wayland nezačne používat, když to máš nainstalované, protože to neumí. Počítám, že už na tom může záviset Xorg a na něm potom celé GUI.

díky za odpověď, Jiří, popravdě - čekal jsem takovou odezvu. Asi je to spíše na diskusi, zda je nutné, aby byly závislosti balíčků nastaveny tak, že musí být nainstalovány i desítky vpodstatě balastních a nepoužívaných rpm. Na počítačích s Fedorou mám buď xfce4 nebo dwm, ale stejně tam musím mít gigabyte “zbytečností”, protože to mají některé aplikace zadrátované v dependencích.
Je to proto, že se nedostávají lidi? Kteří by nabízené spiny zkompilovali tak, aby odpadl nepoužívaný balast? Myslím tím konkrétně třeba háčky na wayland u xorg ve spinech, kde se s waylandem nepočítá. Kam se vytratila modularita? Pokud skutečně musí být naintalované vždy vše, tak proč vůbec máme rpm, nestačilo by jedno mega-iso image? Samé otázky.