Vytvoření RPM balíčku

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví o nějakém návodu/aplikaci na vytvoření RPM balíčku. Tady ve fóru jsem našel pouze toto téma http://forum.fedora.cz/read.php?1,8801,8801#msg-8801 Aplikace checkinstall je sice super, ale nedaří se mi v ní nastavit, respektive jsem ani nenašel v dokumentaci jestli to jde, řešení závislostí, tak aby si vytvořený RPM balíček případné chybějící závislosti našel a stáhnul.

Balíček vytvořený pomocí RPM při instalaci s nějakou chybějící závislostí hodí pouze chybovou hlášku o chybějící knihovně a závislost si automaticky nevyřeší, čirou náhodou nevíte někdo jestli dělám chybu já nebo checkinstall toto opravdu neumí nebo toho snad chci celkově moc?

Díky za jakoukoliv radu nebo nakopnutí či nasměrování =)

Dobrá, stále googlím a zjišťuju, že checkinstall není ta nejlepší cesta, takže svou otázku směřuju do první věty prvního příspěvku… neví někdo o nějakém návodu/aplikaci na vytvoření RPM balíčku? =)

Ok, takže kdokoliv bude chtít v budoucnu sestavit vlastní RPM balíčky, tak doporučuji seriál na abclinuxu Rukověť baliče RPM http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/rukovet-balice-rpm-i-uvod

Hm až teď jsem si všiml, že jsem to tu celoud obu psal do špatné sekce, může to někdo pls smáznout? =)

Presunuto. Jinak serial na abclinux je fajn, zacit se da i prikazem man rpmbuild.