Vytvoření bootovacího disku/instalace Fedory

Dobrý den, mám problém, oficiální program na vytvoření bootovacího disku mi nefunguje. Disk se mi přeformátuje do GPT formátu, vytvoří nějaké oddíly ve kterých nic není a když zkusím instalaci, tak na mě sice vyskočí grub od Fedory, ale nejde to instalovat, jelikož tam nejsou žádné instalační soubory. Další problém je ten, že jsem měl co dělat, abych vrátil flashdisk do funkčního stavu. Ubuntu mi dělá to samé přes Balena Etcher a u toho ani nevyskočí žádná tabulka na možnost zkusit a nainstalovat. Zkoušel jsem i jinou flashku a tam je to to samé. Zkoušel jsem jiné distribuce a to jaktakž fungovalo. Další problém je ten, že mi v žádné distribuci linuxu nefunguje wifi. Už jsem vážně zoufalej. Divím se, že jsou s tím takové problémy, když jsou to snad ty nejpoužívanější distra. Předem děkuji za pomoc.

Ahoj Pepane,

Při té instalaci, když na tebe vyskočí grub Fedory a nejde to pak dál, co se přesně stane? Co Ti to ukáže? Je tam nějaká chyba? Klidně to odfoť telefonem.

Můžeš se trochu rozepsat o jaký HW jde? Jde o notebook, desktop? Jaký model?

Díky!

Je to stolní počítač a je už trochu starší :smiley: … Když kliknu v grubu na to zkusit nebo nainstalovat fedoru, tak se to začně načítat a pak tam už jen bliká taková čárka a tím to skončí. Ale hlavně nechapu to s tím flashdiskem. Ubuntu mi dělá to samé, Manjaro mi taky nejde. Ale když jsem zkoušel Deepin os, tak ten mi šel. A proč se mi obě flashky převedou do GPT, to taky nechápu.

A cim to tam prosimte zapisujes? Ono ten “instalator” na flashku obvykle neni nic jineho nez prepis stazeneho obrazu na to USB. A protoze mame rok 2022 tak ty obrazy jsou zrejme s GPT a protoze mas nejspis nejaky stary pocitac tak to s GPT nefunguje. Zkus nejakou starou verzi fedory, ktera datem vydani odpovida stari toho pocitace.