Vysypání koše

Ahoj, Mám problém s vysypáním souborů z koše. Stáhl jsem archiv fotografií (ZIP), rozbalil ale fotografie nešly otevřít zřejmě kvůli špatně zobrazené diakritice. http://screencloud.net/v/S28 zkusil jsem archiv stáhnout několikrát ale vždy stejný problém, nakonec jsem složky přesunul do koše ale z koše mi nejdou smazat a nikde jsem nenašel návod jak tyto složky odstranit, když to zkusím přes zkratku Shift+Delete zobrazí se tato chyba http://screencloud.net/v/feoe stejně jako při pokusu o vysypání koše.Neví někdo co s tím? jediné co jsem našel tak byl příkaz pro násilné vysypání koše (rm -fr $HOME/.Trash/)ale ten byl pro prostředí GNOME ale to mi pravděpodobně proto, že mám KDE nefungovalo

Jedná se o Fedoru 17 64bit s prostředím KDE

Hm, koukam ze tato vymozenost z windows dorazila uz i do KDE…

Myslel jsem ze adresar ~/.Trash pouzivaji obe prostredi ale asi ne. Pust si terminal, z nej spravce souboru “mc” (pokud nemas yum install mc) a nasledne pomoci nej najdi ~/.local/share/Trash a promaz co se ti nelibi.

Díky instalace mc a vysypání koše tímto způsobem mi pomohla a problém je vyřešen :slight_smile:

Jo, ten problém, že si dolphin neporadí se soubory, které mají pokažené znaky s diakritikou, se mi stal už před časem. Ono s tím pak nejde nic - přejmenovat, smazat, atd. Nautilus s tím ale problém nemá a já zkoušel KDE jen tak ze zvědavosti. Používat nautila v KDE by pro tyhle případy neměl být asi problém, ale nebude tam moc dobře integrovaný. Případně můžeš ty fotky přejmenovat z řádky (tabelátorem by měly jít doplnit názvy i se špatnou diakritikou).