!VYŘEŠENO v FC6 - Řízení spotřeby notebooku alias Kompilace Jádra pro notebook

Problém je již vyřešen - nainstaloval jsem nejnovější verzi FC6 a tam je již podpora pro notebooky na skvělé úrovni a můžu vřele doporučit všem instalovat tuto verzi na notebooky.

Díky všem v komunitě

Martin
Ahoj všichni Linuxáci,

nemáte někdo zkušenosti s kompilací jádra. S instalacemi Linuxu si hraju delší dobu a jsem schopen distribuci “jakštaž” nastavit. Mám ale následující problém:

Rozchodil jsem Fedoru (a další jako Mandrivu, Suse…) na notebooku

Acer Aspire 1412Wlmi

podařilo se mi rozchodit všechny zběsilosti jako Wifi i patch grafické karty, ale systém není optimalizovaný pro “mobilní použití”. Linux nepozná napájení, nabíjení, procesor jde pořád téměř naplno (a větrák vesele hučí),…¨

Rád bych ale používal notebook i mimo síť, ale v této konfiguraci vydrží jen chvilku.

Díky za nápady a zdroje pro inspiraci.

Martin

Příspěvek byl upraven (02-10-06 09:37)

Ahoj,

našel jsem tento popis, bohužel jak se tam píše, některé ACPI-related věci nefungují a to je problém…

Acer je tim bohuzel vyhlaseny. Jeho implementace acpi kulha na obe nohy.

Díky za radu, ale ten popis už jsem bohužel taky našel ;(.

Ještě se mi podařilo nalézt něco anglicky, kde je popsaný jak to přenastavit pro Fedoru 4.

http://oasis.dit.upm.es/~jantonio/personal/aspire1410/

Určitě to půjde přizpůsobit i pro FC6, ale nemám vůbec páru co všechno je třeba “pozměnit”. Tak kdyby někdo věděl budu velmi zavázán. V opačném případě asi podám inzerát: Prodám notebook Acer, Windows compatible :wink:

Díky všem a ať se nám Fedora rozvíjí. Zkusil jsem pár distribucí a Fedora vede (těsně následovaná Mandrivou)
covex napsal:

Acer je tim bohuzel vyhlaseny. Jeho implementace acpi kulha na
obe nohy.

Acer je tim bohuzel vyhlaseny. Jeho implementace acpi kulha na
obe nohy.

To můj ASUS sice uspím ale už neprobudím :-)) Nebo spíš :-((

Ten suspend to je bohuzel staly problem linuxu - fedora navic obsahuje pomerne problematicky suspend v1.

Muzete zkusit jadro se suspend2: http://mhensler.de/swsusp/
btw - zkuste radu pro Asus v prvnim odstavci - acpi_sleep=s3_bios jako parametr jadra.

Ja sem zkousel suspend na notebook Asus M6V (grafika ATI x600) a obe verze fungovali i kdyz suspend2 byl vyrazne rychlejsi! Pokud ovsem zacnu pouzivat modul fglrx misto standardniho radeonu tak uz notebook taky nevzbudim…

Jinak s acpi Asusu take byvaji na linuxu problemy (napr. Asus ACPI: Error reading LCD status) a existuje plno patchu jadra pro obchazeni spatne implementace acpi…

Navod je pomerne jednoduchy pokud zvladnete postup rekompilace distribucniho kernelu.

Pak totiz staci v .configu pro kernel zmenit dve nastaveni
CONFIG_ACPI_CUSTOM_DSDT=y
CONFIG_ACPI_CUSTOM_DSDT_FILE="/lib/firmware/DSDT.hex"
a stahnout si DSDT.hex z te stranky.