[Vyřešeno] SW na zálohování na DVD

Zdar, určitě si pamatuje (aspoň ti dříve narození) doby, kdy se na tvorbu archivů používalo arj. To mělo pod jedním nejmenovaným OS možnost, jak vytvořit vícedílný archiv, kde - a teď mi neberte za slovo - vytvořil pro první disketu (to je médium, co mělo kapacitu 1,44MB) první díl archivu o velikosti 1,44MB a jmenoval se *.ar1
Dál následovalo několik .ar až poslední s nejvyšším indexem měl v sobě ten zbytek.
Otázka zní - existuje nějaký sw (arj pod linuxem IMHO není volně dostupný), který by mě nacpal rozkouskovaný archiv na DVDčka, tedy podobně jako kdysi arj-čko po 1,44MB, tak něco, co by udělalo archiv o částech po sobě následujících o velikosti 4,7GB? A ty se následně namastěj na DVD.

Nemám externí HDD.
Řeším přesun svých ostrých dat z původního HDD na nový SDD. Pomocný systém, kdy se HDD napojí na zdroj a redukce má výstup USB, způsobí, že data z HDD nový systém sice vidí, ale jen adresáře, a ty jsou (a to i jako root ) “prázdné”. Takže ze zoufalství pálím data na DVDčka, ale růčo, tedy se ztrátami, jednotlivá DVD nejsou plně využita. Napadá vás někoho něco - něco rychlejšího? Dík`s

Ahoj, rozdělit archiv na bloky o dané velikosti umí oba známí grafičtí správci archivů - File Roller a Ark. Minimálně u formátu 7z. Stačí při vytváření nového archivu vybrat další volby a rozdělit na svazky po… a nastavit požadovanou velikost. Nicméně ty bloky musíš nejdřív uložit na disk, než je vypálíš. Pokud to chceš přímo, tak to nezvládnou.

Ark jsem si spustil, ale když jsem ihned neviděl “Nový”, tak jsem usoudil, že Ark umí jen archivy číst/otvírat/rozbalovat. Vyzkoušeno zatím na jednom svazku (Zip vyrobil *.zip.001, ale počítám, že další svazek by byl *.zip.002, atd.), ale funguje.
OT: je to jako když si člověk dá schůzku (v Praze typicky “pod vocasem”) a přicházejíc na místo se užuž sápe po telefonu, protože je línej se rozhlídnout… ;(
Dík