[Vyřešeno] Spin Fedory 27 s KDE, kontrolní součet

Stáhl jsem Fedora-KDE-Live-x86_64-27-1.6.iso, předhodil ho sha256sum, ale výsledek, ať hledám jak hledám, nemám s čím porovnat. Tušíte někdo, existuje-li vůbec někde k vidění?

http://mirror.vutbr.cz/fedora/releases/27/Spins/x86_64/iso/Fedora-Spins-27-1.6-x86_64-CHECKSUM

Dík, překonáno. Na wiki to zatím není, ale přítel fedorák mi poradil Fedora Media Writer, takže ten si všechno schroupe sám. Už mám instalační flashku nachystanou.

Ale musím konstatovat, že jsem poměrně značně zklamán místy až naprosto nepoužitelnou pomalostí. Mylně jsem se domníval, že když jsem měl na tomto svém stařičkém ThinkPadu R61 předtím už taky nepoužitelnou Mageiu2/32bit, tak že když přejdu na F27/64bit, že bude mašinka pro běžné kancelářské užití svižnější. Ale tohle je, i po překonání porodních poinstalačních bolístek, místy ničím neředěné peklo. Přítel fedorák se zaxichtil, když jsem mu svou domněnku o zrychlení sdělil…
Pomohlo by (ale tím myslím viditelně, nejen hypoteticky) zvolit místo Plasmy KDE nějaké (a tedy jaký - nejlíp podobné) odlehčenější prostředí? Anebo už nezbývá než vyměnit železo?
Dík

Prostředí KDE má největší nároky na “železo”. Zkuste LXDE …

A co všechno je potřeba pro to udělat? Taky jsem třeba měl na Gnome systém naroubovaný KDEčka a divil jsem se, že nemám v systému sddc, ale gdc a nejelo mi automatický přihlášení :wink:
Podobně to budu muset naroubovat i na dvě Mageii6, které jsem teď kámošům instaloval a taky fňukaj na děsnou pomalost.

Proste udelej

dnf groupinstall LXDE

pripadne si doinstaluj SDDC, nebo ligthdm a pri prihlasovani vyber LXDE. To jestli je groupa identicka s instalac spinu je holt na spravci…