[vyřešeno] spamování konsole hláškou "Asking for cache data failed" v runlevel 2

Přepnu-li se na tty2 (nebo jinou), tak se mi do konsole vypisuje něco jako:

sd 5:0:0:0: [sdb] Asking for cache data failed
sd 5:0:0:0: [sdb] Assuming drive chache: write through

Je to děsně otravný, neb se to přepíše i do aktuálně psaného příkazu a opakuje se to tak 1x za minutu.

Jedná se o starší notebook, na kterém mám pár dní nainstalovanou Fedoru19, tudíž si nejsem jist prakticky ničím (jak se to chovalo či nechovalo dřív).

Systém je aktualizovaný

Proti “standardu” se liším hlavně nainstalovaným ndsiwrapperem (WiFi nemá linuxový driver v jádře a nejspíš vůbec neexistuje), pomocí nějž jsem po značném úsilí rozchodil driver pro XP 64. Funguje, ale není to 100% a bez problémů. Někdy to nevyzpytatelně zlobí po uspání do RAM, přes nm-applet WiFi nevypnu a podobné legrácky. Jenže tady též nevím, zda je chyba v ovladači HW nebo jde o obvyklou mizéri dua NetworkManager - nm-applet.
Zmiňuji hlavně proto, že instalace ndiswrapperu sebou dotáhla i nový kernel (ale mohlo se to sejít náhodou).

Aktuálně:
Linux 3.11.8-200.fc19.x86_64 #1 SMP Wed Nov 13 16:29:59 UTC 2013 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Předchozí byl 3.11.7-200.fc19.x86_64. Momentálně jsem se k němu vrátil, neb ač v něm WiFi vůbec nejede, nenarážím na potíže se sudo (nm-applet nezamrzá). Spamování konsole v jiném runlevelu však pokračuje, byť číslo u “sd” stouplo z 5 na 6. Vůbec mě fascinuje to sdb, když pevný disk mám jen jeden a na USB je připojena jen prázdná integrovaná čtečka karet a webka. Asi to bude něco s tou čtečkou (někde jsem zmínku o problémech kolem čtečky zahlédl)

Jo bude to cteckou, ale to vypisovani do konzole JE vsutku otravne. Driv to nebyl problem vyresit parametrem k klogu (http://www.tldp.org/HOWTO/Remote-Serial-Console-HOWTO/upload-logging.html), jenze co mame systemd jsem podnikl jiz nekolik pokusu jak se toho zbavit a vzdy neuspesne. Bohuzel me to vzdy zacne trapit az s velkym casovym odstupem a tak ani nejsem schopen rict co jsem vsechno zkousel, navic se systemd s kazdou verzi Fedory dost radikalne meni, takze treba uz nekdo bude mit nejakou dobrou radu. Take bych ji uvital.

Tak řešení se našlo v podobě drobného triku v nastavení čtečky.