[vyřešeno] Router TP-LINK TL-MR6400 a pripojeni do site

Ahoj,
včera jsem zprovoznil nový LTE modem/wifi router (LTE WiFi modem TP-LINK TL-MR6400) a nyní se mi ve Fedoře 27 - Gnome děje následující. Na ikoně přihlášení v pravém horním rohu obrazovky do wifi (i ke kabelu, když použiji) mám otazník. Net neběží, ale když se přihlásím do administrátorského rozhraní routeru, tak začne jít načítání stránek ve firefoxu a připojím se i do vzdálených složek, ale třeba dnf z terminálu už repozitáře nevidí. Otazník stále zůstává. Tento problém se opakuje i na dalším počítači s Fedorou a i když použiju live Fedora s Gnome. Na počítačích s Win10 a Win7 jde všechno OK, Na BlackBerry OS taktéž.
Neměl by někdo nápad jak nastavit komunikaci Fedora-Router?
Moc díky Radek

Na Internetu jsem našel další uživatele, kteří hlásí podobný problém (bez nějakého řešení). Těžko říct, kde může být problém. Podíval bych se do logů na Linuxu, co tam hlásí NetworkManager a taky do logů na routeru.
Otazník znamená, že spojení s routerem je navázáno, ale není k dispozici přístup k Internetu. Možná dochází k nějaké chybě při předávání packetů linuxových klientů z LAN do WAN.

Díval jsem se, že na ten router existuje i port OpenWRT. To by se snad v tomto mělo chovat v pořádku a může to být řešení, pokud ostatní pokusy selžou.

Díky, ale bohužel nejsem zrovna IT znalý, a to co píšeš mi nic neříká…to znamená, že pro mne to bude nad moje síly…

Neexistuje treba novejsi firmware od vyrobce?

Existuje, ale problém to neřeší:(…

podobny geret som mal kedysi doma :slight_smile:

mne pomohlo nasledovne : nastavit DNS servery ISP priamo v managemente router-a

odporucam vyuzivat router ako hotspot

problem v tymto routerom je taky, ze v standardny firmware je nejaky nepodareny.
Treba skusit stiahnut najnovsi firmware, alebo nahodit tam OpenWRT/Lede tak ako som to urobil ja.

V kazdom pripade, skus nastavit tie DNSka napevno - to zaberie.
pripade skus pouzit google DNS servery - https://developers.google.com/speed/public-dns/

Ak toto nezaberie, skus nastavit staticku ip adresu v network mamager

Supr, nastavení pevných DNS pomohlo…nu bral jsem co bylo o víkendu v těchto končinách dostupné, když mne opustil starý router…
díky moc už jsem se bál, že budu muset jít do win…

Som rad, ze som pomohol a zafungovalo to :slight_smile: