[Vyřešeno] Gwenview - nový a horší

Nová verze tohoto, jaksi nativního programu KDE ale asi i Gnome už nemá doplněk, který by uměl zmenšovat velikost (tím myslím datovou) z dejme tomu telefonu (tedy 1-2MB) na takovou tu, která je furt ještě slušně prohlížitelná, ale na serverech nežere zbytečně tolik místa. Máme tam jen možnost zmenšit fotku/y a rovnou je ale přemyklikovat do mailového klienta - bez možnosti uložení. Tedy jen zmenšit, ale uložit NE. Bych se picnul. Umí mi, prosím, někdo doporučit nějaký jednoduchý prohlížeč fotek (popř i videí, jak to umí GWV), který zmenšování umí, samozřejmě nejlíp i hromadně?
Dík`s

Gwenview pravděpodobně trochu zchudl po přechodu na KDE Frameworks 5 a Qt 5. Hromadnou úpravu fotek každopádně zvládá DigiKam, který má daleko více možností než Gwenview.

No jó, vlastně:)
Ale dnfdragora mi ho nechce najít, mám repo Fedora, Updates, Fedora-source, Rpmfusion-free, dtto updates, Rpmfusion-nonfree, dtto updates. Kde se tedy mrška jedna nalézá?

Já debil - vidím DigiKam, říkám DigiKam, píšu digicam. Už je namaštěnej. Uf, jen se ho teď naučit, to zas bude peklíčko…