[Vyřešeno] Canoscan LiDe 210 (sane problém)

Tak jsem si pořídil nový lehoučký skener LiDe 210, nainstaloval XSane, zkusil, jestli sane skener vidí (vidí), ale když zkusím byť jen náhled, ve skeneru se málem olouskají ozubená kolečka. Tudíž z toho nedostanu naprosto nic. Přitom verze sane-backends by měla tenhle skener plně podporovat (CanoScan LiDE 210/USB/0x04a9/0x190a/Complete GL124 based, resolution from 75 to 2400 dpi…)

sane-find-scanner:
found USB scanner (vendor=0x04a9 [Canon], product=0x190a [CanoScan], chip=GL124?) at libusb:001:008

scanimage -L:
device `genesys:libusb:001:010’ is a Canon LiDE 210 flatbed scanner

Nemáte někdo podobnou hračku?

:smiley: :smiley: :smiley:
Vy se ale nesmějte. Mám zkušenosti s generačně starším modelem a fakt, ale fakt by mě nenapadlo, že to má dole zámek, kterej drží onu lištu se snímačem.

Tzn. zatím vše vyřešeno.

Díky za přečtení!

A navody se zasadne nectou co? :slight_smile:

:slight_smile: Návod jsem považoval za bordel související s instalačním CD pro win :smiley: a na obrázky na krabici jsem se nepodíval.

Tak to je parádní chybka :slight_smile: Se mi líbí, že většinu problémů co jsi sem na fórum napsal, sis sám během chvíle vyřešil :slight_smile:

:slight_smile: Je pravda, že to tak u mě funguje. Napřed do problému spadnu, pak si ho tím psaním urovnám a pak se vynoří řešení. Za svojí povinnost ale považuju, napsat řešení. Sem tam to někomu může pomoct (dobře, se zámkem u skeneru asi ne, ale jindy jo-o). Nemám rád floutky, co katastroficky píšou dva dny na fóra, že jim něco nejde, a pak pošlou jen „:slight_smile: Vyřešeno díky za podněty…“

Otázku, jestli by nebylo lepší ještě počkat a nepřidávat binec na fórum, jsem si kladl vícekrát, ale vždycky vyšla stávající možnost jako přínosnější!

Funguje to tak u vetsiny lidi, takze muzes byt v klidu. Popsani problem je prvni cast jeho uspesneho reseni, takze klidne pokracuj dal.:slight_smile: