[Vyřešeno] Automatické přihlášení uživatele v F25/KDE Frameworks 5.32.0

Po upgradu na F25 start mašiny uvízne na zadání hesla uživatele. Kdysi dávno jsem to už po přechodu na Fedoru hledal a následně tu i řešil, ale na fóru už to asi není (nenalézá). Kde se prosím zaklikne, že chci, aby se nemuselo vyplňovat heslo a mašina naběhla do prac.prost. jejího jediného uživatele? “Nastavení systému” jsem prolezl křížem kráž, ale “osobní údaje” tam nejsou. Ve spouštěči je “Správa”, dál “Přidat nebo odebrat uživatele a skupiny” ale to navíc jako na potvoru padá :X Když zadám hledat “user”, tak nabídne “Uživatelé a skupiny”, ale to padá taky :X Jak se to jmenuje, abych to spustil z konzole a viděl výpis spadnutí, nevím.

Buď edituj /etc/sddm.conf (User= a Session=).
Nebo v KDE vyhledej SDDM nebo přihlašovací obrazovka.

Těžko uvést důkaz, ale soubor, který navrhuješ editovat v /etc není.

Nainstaluj si balíček sddm-kcm pokud nemáš, potom System settings → Startup and Shutdown → Login Screen → a záložka Advanced a tam už je Auto login. Nemám teď nainstalovanou a nastavenou češtinu tak nevím jak se to přesně jmenuje v češtiny to KCM, ale když si otevřeš Nastavení Systému a dáš si vyhledat SDDM tak ti ho to označí rovnou a už se nějak určitě proklikáš (:P)

Aha.
Takže je třeba zjistit jakého Display Managera používáš.
https://wiki.archlinux.org/index.php/display_manager
KDM, SDDM, LightDM,GDM.
V nové instalaci Fedory 25 je defaultně SDDM (KDE přešlo nedávno z KDM).
Podle toho co ti běží tak se bude odvíjet konfigurák.

Omlouvám se pro nečinnost, jaro.
Mám KDE, jak píšu v názvu vlákna. Nedokopu si něco instalací toho balíčku sddm-kcm? V Nastavení systému je “Spuštění a ukončení”, v odd. “Sezení plochy” mám zakliknuto “Obnovit předchozí sezení”, z čehož by se dalo usoudit, že by KDE mělo při restartu automaticky naskočit do posledního přihlášeného, ale neděje se tak. Asi to je nějaká hovadina, žíly nám to netrhá; stejně comp většinou jen “uspáváme”, takže těch pár restartů po aktualizacích s kernelem, no to tam heslo rád napíšu; nikdo jinej to za mě neudělá;)

Přítel, kdo by to do něj řek` - linuxák, fedorák. Správce přihlášení jsem měl GDM, tedy se potom v Nastavení systému KDE to zaklikávátko “Automatické přihlášení” ani objevit nemůže. Změnil mi tedy správce přihlášení na SDDM, zaklikávátko se v Nastavení systému náhle objevilo, takže ho zakliknul a je to…
Řešení je velmi prosté - systém instalovat z ISO, které se jmenuje “Spin KDE”. Nejspíš tady: https://spins.fedoraproject.org/ Příště budu chytřejší:)-D
Edit: Akorát že link “Stahujte odsud” vede někam do horoucích řití