vypnutie aplikacie po spusteni

Dobry den, uz dva dni po sebe sa mi sama od seba vypne aplikacie texmaker hned po tom ako ju spustim. Nefunguje to ani pri spusteni z konzoli. Aplikacia sa sice akoze spusta, potom blikne kratko na obrazovke a sama sa vypne. Nepomohlo mi ani odinstalovanie a znovu nainstalovanie aplikacie. Aplikacia nebezi ani na pozadi.
Dakujem Vam za radu.

Přeinstalace určitě nic neřeší :slight_smile: Zkuste spíše vymazat nastavení ze svého domovského adresáře (zřejmě je to v ~/.config/xm1/texmaker.conf).

Dakujem Vam, ale zrovna toto nepomohlo.

Dobry den, tak aplikacia sa spusti iba z konzoli a aj to iba ak to spustim ako root. Nechapem vazne. Pred tym to islo normalne.

Já to chápu docela dobře :slight_smile: Prostě někde v domovském adresáři má program uložené nastavení. No a to nastavení se nějak zmršilo, takže při jeho načítání to vždycky spadne.

Protože jste to spustil pod rootem, což asi normálně neděláte, tak program hledal nastavení v rootovském domovském adresáři, ale tam žádné nebylo, tak vytvořil svoje implicitní, které funguje.

Takže se stačí podívat, co vlastně v tom /root vutvořil, a přesně to pak u sebe smazat.

Mozna bych pouze pro uplnost doplnil, ze se bude s nejvetsi pravdepodobnosti jednat o “skryty” adresar. Aby byl takovyto adresar videt v Nautilusu, je zapotrebi stisknout Ctrl+H.

Macky

aj po vymazani v root adresari sa to nijako nezmenilo. ale zacal som pouzivat na upravu textu do latexu kile. ale zaujimalo by ma co s tym. no nic mozno ked budem preinstalovavat na fc7 tak to pojde.

aj po vymazani v root adresari sa to nijako nezmenilo

Uch, proc by se to melo nejak menit? To, co se vytvorilo v rootu, smaz u sebe, ne v rootu.