Vypadek Fedora infrastruktury

Jiz nekolik dni se Fedora projekt http://fedoraproject.org/ potyka s rozsahlym vypadkem infrastruktury, od webovych sluzeb po build servery a dalsi. O pricinach vsech problemu se da zatim pouze spekulovat, ale zda se byt ve FAS - Fedora Account System. Dusledek je, ze v podstate nedochazi k sestavovani aktualizaci a rawhide, nejde se prihlasit do wiki atd.

Puvodni oznameni https://www.redhat.com/archives/fedora-announce-list/2008-August/msg00008.html prislo 14.8. Postup praci lze dale sledovat ve zpravach https://www.redhat.com/archives/fedora-announce-list/2008-August/msg00009.html a https://www.redhat.com/archives/fedora-announce-list/2008-August/msg00011.html

Oficialni vyjadreni ohledne vypadku:

Ve zkratce: Minuly tyden byl zaznamenan neopravneny pristup k nekolika serverum fedoraprojektu. Jednim z nich byl server podepisujici balicky distribuovane ve Fedore. Do tohoto okamziku se nepotvrdilo, ze by utocnikovi podarilo ziskat klic jimz se balicky podepisuji. Presto pristoupil projekt ke zmene klice. Muze se tedy stat, ze pri dalsi aktualizaci po vas bude system vyzadovat potvrzeni noveho klice.

Už se ten problém nějak pohnul? Od 12.8. nebyla žádná aktualizace.

Píše sa o tom v oznamení na FedoraForum.org.

kdo je nedočkavý ,jako já může aktualizovat. je ale potřeba editace gedit /etc/yum.repos.d/fedora-updates.repo
a přidat řádek
baseurl=http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/$releasever/i386.newkey pro 64bit konec změnit na /x86_64.newkey
a dále vypnout kontrolu klíče gpgcheck=1 změnit na gpgcheck=0

Taky jsem to tak udělal. Jen si říkám zda ono popisované znovunahození infrastruktury a znovupodepsání všech balíčků opravdu musí zabrat celý měsíc. Mně to taky vždy přijde o tom, že dva až tři měsíce před vydáním nové verze Fedory se začne na stávající verzi kašlat a přestanou se objevovat balíčky nových aktuálních verzí softu.

Ono je to ne jen kuli tomu. Spravci infrastruktury Fedory se rozhodli ze kdyz uz nastal vypadek, predelaji take servery a systemy na kterych fedora project bezi.

Hmmm, hezký. Neměly by se ale tyhle činnosti provádět souběžně s během staré infrastruktury? Kdyby se objevila nějaká kritická chyba, byla by to další pecka co by ji Fedora dostala.

Aktualizace jsou již dostupné, viz: http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=198892

Plus pro případ chyby s yum-utils: https://fedoraproject.org/wiki/Enabling_new_signing_key#Known_Issues