vyjimka pri automountu

Ahoj, mam na notebooku jakousi servisni partition (pozustatek z puvodnich Vista) ale zatim se mi ji mazat nechce. Netusi nekdo jak v Gnome vytvorim vyjimku aby neautomountoval tuto partition. Netusim zda mam hledat reseni pomoci fstab nebo zda ten automount zajistuje uplne neco jineho. Kazdopadne za jakekoliv nakopnuti budu rad.

Dik beny

Automount provadi HAL a pro HAL se daji psat strasne slozita a oskliva pravidla, krerymi by to mozna nejak slo, ale kdo vi jak. Reseni pres fstab nevim jesli existuje, protoze nevim jesli ta partition ma znamy souborovy system. Pokud ano, muzes zkusit tam pridat tuhle parition s parametrem “noauto”. Moc bych si od toho nesliboval, protoze problem neni v tom, ze se oddil pripojuje, ale v tom ze se vubec detekuje - tedy system - udev - najde zarizeni /dev/sdxY a vykeca to HALu - ten ho nabidne jako pripojitelny oddil.

Hmm toho jsem se obaval ze to bude zasahovat az tak hluboko :(. No nejak sem s tim dotedka zil tak koukam s tim asi budu muset zit i nadale. Zkousel sem pres gparted nastavit jakysi flag hidden ale take bez ucinku. Vidim to asi tak ze bude nejlepsi (obtiznosti nejjednodusi) nekam ddnout celou partition a smaznout jit abych se toho zbavil.

Já myslím, že by měla stačit obyčejná editace fstabu tak, jak popsal covex. Zkoušel jsi to už?

hmm tak sem zkusil pridat
/dev/sda1 /media/ServiceV002 auto noauto 0 0

do fstab a vysledek je akorat takovej ze tedka uz to nemuzu vubec mountnout, ale z Computer to nezmizelo.

No to je to co jsem rikal. Ten oddil proste existuje tak ho HAL nabizi k mountovani. Akorat tim prikazem ve fstab jste to jaksi zakazal. HAL resp. gnome-vfs bude ikonku na plose vytvaret dal.

Nevím, jestli to je přesně co potřebuješ, ale připojené disky na ploše gnome se dají vypnout/zapnout pomocí gconf-editor v sekci apps->nautilus->desktop a volby volumes_visible

O tomhle prepinaci vim. Ale to jen odstrani zaprvy vsechny namountovany oddily a hlavne jen z plochy a me jde spis o to to dostat z leveho sidebaru, kterej je skoro kazdem okne.

Tak pak už jen hrátky s HALem, mně funguje toto: odkaz