vyber systemu pri bootu

Ahoj, jeste jeden dotaz - kde se da editovat vyber systemu pri startu ? a jak odstranit po aktualizacich ty predchozi verze abych nemel casem na vyber ze sloupce “xy” verzi v seznamu OS ? diky moc ;o)

Ve vychozim nastaveni je ponechani pouze dvou starsi verzi jadra, coz se docela hodi a zadny sloupec ti nehrozi.
Editovat se toto nastaveni da v /etc/grub.conf -> /boot/grub/menu.lst Nez to ale budes editovat, tak si dobre precti dokumentaci, protoze jesli to udelas spatne, bude se ti jeste hur bootovat.

Dik, 2 jadra jsou fajnovka pokud to funguje jak predpokladam. Na 64 nemam odzkousene, ale po experimentech s 32 jsem ve vyberu mel 3 - 2 jadra a pri pokusech s grafikou jsem zkousel s PAE. O nic neslo, testoval jsem co a jak… ale ty 3 me trosku stvaly a pri 4. bych uz asi silel :slight_smile: Uvidime tedy az pri dalsi aktualizaci jestli to predchozi Fedora sama ze seznamu ukousne ;o)
Mejte se fajn

Nevím, jestli někde jde nastavit počet “záložních” jader, které má aktualizovat. Ale pokud máš nainstalovaný kernel x86 a pak PAE, tak si myslím, že tam budeš mít max. 3 ke každému z nich… To už by se mi asi taky moc nelíbilo :slight_smile:

Případně ze seznamu požadovaná verze jádra samozřejmě zmizí ve chvíli, kdy ji odinstaluješ…

Ahoj a dik za odpoved
v klidku pockam na dalsi akualizace a uvidime …stesi preje pripravenym tak proto jsem chtel byt trosku v predsihu :slight_smile:

neexistuje na to nejaky nastroj? v ubuntu bol nejaky graficky nastroj na uninstall starych jadier

A naco, kdyz se odinstalovavaji sami? Pokud chce zmenit mnozstvi, ktere v systemu zustava tak si v /etc/yum.conf zmen v grafickem editoru gedit radek
installonly_limit=X
na
installonly_limit=1

aha. to som nevedel, ze sa odinstaluvavaju sami