Výběr notebooku

Dobrý den, potřeboval bych nový notebook a samozřejmě bych rád používal Fedoru. Mám ale obavy z koupě nového stroje, abych se potom nedostal do situace, že mi něco nebude fungovat. Mohli byste doporučit nějaký notebook, který je bezproblémový (pro Fedoru)?
Uvažoval jsem o něčem takovém: http://dellpoint.cz/e-shop/dell-skladem/notebooky/vostro/15quot/sws-165866---dell-vostro-1540-i3-370m-4gb-320gb-156quot-hd-intel-hd-bt-wifi-win7-pro-64bit-mui-cerny.aspx

Druhý dotaz je: když má NB předinstalovaný OS (tady dokonce uvádějí, že dodávají redovery DVD, což třeba na Alze neuvádějí nikde), lze ten HD rozdělit a doinstalovat Fedoru jako dual boot?

Děkuju předem za reakce!

Z moji zkusenosti problemy mouhou nastat ve dvou oblastech:
graficka karta a wifi.

Grafika tam je intel coz je OK a wifi nejaka dell cosi takze otazka co to doopravdy je.
Pokud chces jim jistotu tak se jich zeptej co to je za kartu a pak muzes googlit, ale asi bych se toho moc nebal.

HD lze rozdeli primo ve windows a ani se moc nebrani. Maji na to moc pekne klikatko v zakladu.
Parkrat uz jsem to delal a nebyl s tim problem pokud byl disk rozumne zaplneny.

Intel grafika je u notebooku základ pro bezproblémový chod pod Linuxem. S ATI a nVidia jsou totiž ve Fedoře problémy. Těžko říct, co se nachází v té wifi, ale s wifi kartami od Dellu většinou problémy nebývají. Celkově to vypadá na dobrou volbu. V některých zemích se tento model s Linuxem i prodává.

Jinak obecně můžu doporučit Lenovo Thinkpad. Ty fungují ve Fedoře bez problémů už kvůli tomu, že je mají téměř všichni v Red Hatu, takže se starají, aby fungovaly :slight_smile:

Právě s těmi ThinkPady prý jsou problémy - dávají tam integrovanou grafiku a potom ještě jednu grafiku s vlastní pamětí, která je přepínatelná - prý to nefunguje. A potom takové ty fičury jako čtečka otisků prstů - to taky asi pod Linuxem nebude běhat?

To záleží model od modelu. Pořád je hodně modelů, které mají pouze integrovanou grafiku. Modely se dvěma grafikami jsou podle mně mezi ThinkPady pořád v menšině.
Co se týče čteček otisků prstů, tak já mám na T400s pořád čtečku, která funguje v Linuxu out-of-box. Nicméně jsem četl, že ty nové už mají nějaký zavřený protokol. Nic ale co by časem někdo nerozlouskl. Na kompatibilitu Thinkpadů s Linuxem doporučuji thinkwiki.org.

Díky, kouknu na to!

Zajdi do Dell pointu s live CD a notebook tam proste vyzkousej. 16tisic je dost penez aby ti to umoznili.