VLC 3.0.0 zamrzá na Fedoře 25

Tak jak jsem byl z Fedory 25 a Waylandu nadšený, tak nadšení opadlo když jsem si chtěl navečer něco pustit.

Když ve Fedoře na Waylandu pustím VLC a najedu myší na posuvník dole (ten kterým čas ve videu) tak všecno zamrzne jen audio hraje dál. Nepomůže nic než natvrdo vypnout.

Tohle bohužel dělá Wayland nepoužitelným pro mě. Setkal se někdo s něčím podobným? Příp. má cenu snažit se založit patřičný bug report? Zatím mám s bug reporty spíše negativní zkušenost, takže se do toho moc nehrnu.

Díky.

Mne sa deje to iste s VLC
Ked som to skusil pustit v toteme, tak ta sragora funguje bez HW akceleracie a bezne videa su trhane a robi to cisty flickering. Pritom video je OK, pod Win to funguje korektne … zas maju nieco rozbite, ale boh zna, ci to ma suvis s kompozitorom, alebo 3rd party, alebo so shareovanymi kniznicami.

Nakoniec som Fedoru opustil - fakt ma presla chut uz riesit taketo somariny. V roku 2016 by taketo elementarne veci mali behat out of box

spacemaster napsal(a):

Tohle bohužel dělá Wayland nepoužitelným pro
mě. Setkal se někdo s něčím podobným?
Příp. má cenu snažit se založit patřičný
bug report? Zatím mám s bug reporty spíše
negativní zkušenost, takže se do toho moc
nehrnu.

Díky.

Kolko ja som zalozil redhatu bugov za tych XY rokov ?? cca 50 a vacsina z nich bez odpovede , bez akejkolvek interakcie - cista vyhnivacka.
Smerom k RH nema zmysel zadavat bugy, neriesia ich, nezaoberaju sa nimi - holt cena za free system, ktory nakoniec “funguje” tak ako “funguje” (aspon moja skusenost je taka).

Nakoniec som sa na to vyprdol, kedze zivot mam len jeden a nemam ochotu a ani silu uz riesit uplne zakladne funkcnosti systemu (wifi, ovladace, dual grafiky, DPI, tlaciarne, problemy so SW atd…)

  1. dělá to skutečně jen na Waylandu nebo i na X? Pokud jen na Waylandu, tak je workaround jednoduchý, prostě přepnout do GNOME na X.
  2. pokud to to dělá i na GNOME a X, tak je pravděpodobně nějaký problém v aplikaci a hlásit do vývojářům Fedory nemá smysl, protože VLC ve Fedoře není.

Jinak pokud člověk chce mermomocí používat Wayland, tak dobrá náhrada za VLC je třeba GNOME Mplayer. Přehraje to samé a nemá problém s výkonem jako Totem.

Dělá to jen na Waylandu. Na X jsem samozřejmě přepnul, ale jelikož hlavním tahákem F25 byl Wayland tak to zamrzí.

Měnit kvůli OS přehrávač videí je blbost. Je rok 2016 přece.