VirtualBox ve Fedora 33/34

Ahoj,
zdravím všechny příznivce Fedory.

Rád bych se zeptal jestli někdo neví jaká bude budoucnost podpory VirtualBoxu ve Fedora. Oficialní baličky jsou jen do verze fc32 a na verzi fc33 jsou pouze alternatívní způsoby instalace(opt atd.).

Po loudění na fórech jsem došel jen na jeden komentář, že problém je Python 3.9.

Je tedy podpora oficiálních baličku(viz:http://download.virtualbox.org/virtualbox/rpm/fedora/) ukončena?

Děkuji,

Ahoj a vítej u nás na fóru,

Posledně jsem instaloval z RPM fusion, tam jsou připravené balíčky. Bude ti to stačit?

https://ftp-stud.hs-esslingen.de/pub/Mirrors/rpmfusion.org/free/fedora/releases/33/Everything/x86_64/os/repoview/letter_v.group.html

Jinak jestli nutně nevyžaduješ VB (třeba kvůli spolupráci na aplliancich), doporučuji se podívat po alternativach, které využívají interní virtualizační nástroje jádra. Graficky podařená, mírně limitovaná alternativa jsou GNOME Boxes, já spokojeně používám Virt-Manager, či případně můžeš sáhnout po Cockpitu (webový ovládací prvek), který má modul na virtuální stroje.

Hodně štěstí s hledáním! Kdyby něco třeba ještě poradím :slight_smile:

Měj se pěkně!
O.

1 Like

Souhlasím s Ondřejem. Pokud člověk nemá nějaký specifický důvod používat VirtualBox, tak by neměl. Virtualizace postavená na KVM má na Fedoře mnohem lepší výkon a hlavně je její funkčnost garantovaná přímo Fedorou. GNOME Boxes jsou uživatelsky přívětivější než VB. Virt-manager je svým rozhraním taková obdoba VB.

Pokud člověk opravdu potřebuje VB, tak potom instalovat z RPMFusion.

Od KVM jsem utekl po 8 letech. Nějak jsem tam pár věcí nemohl dochytat a ve VirtualBoxu jsem to měl bez problému. Abych řekl pravdu, tak jsem virtuálku(win10) udržoval jen na nějaké opravy v applikacích, ale snažím se i tohoto zbavit. Díval jsme se na tvé možnosti a ještě chvíli zůstanu u VB a potom buď smažu a nebo jí předělám na něco natívnějšího.
Děkuji,

Případně můžeme ladit ty problémy :slight_smile: aspoň se něco naučíme všichni. Ať se daří