VirtualBox na Fedoře nejde zprovoznit

Mě to také mrzí. Teď jsem strávil půl hodiny snahou rozfungovat VirtualBox a nakonec jsem to vzdal. Prostě ne a ne. X návodů na Internetu a nic nepomohlo. Hlavičkové soubory kernelu nainstalované, vývojové věci taky, stejně nic. Nevím jestli někde reportovat a kam? Ani nevím jestli je bude report zajímat. Na Ubuntu mi stacilo VirtualBox nainstalovat a šel na první ťuk.

Gnome, Flatpak super, ale toto mě mrzí :-(.

Ahoj, záleží, jak jsi instaloval. Doporučuji přidat repozitáře RPM Fusion (pokud náhodou ještě nemáš - ty jsou docela základ pro Fedoru) a prostě dát

sudo dnf -y install akmod-VirtualBox

Ahoj,

ano, tak jsem to udelal, bohuzel pri startu virtualboxu jsem dostal hlaseni, ze neni zaveden kernel modul. V chybovem okne byl i prikal jak chybu vyresit. Mel jsem nainstalovane kernel-headers, kernel-devel a dalsi baliky. Bohuzel pri pokusu o start vboxconfig stale psal, ze nemuze najit hlavickove soubory. Kontroloval jsem i verzi kernelu, byla v poradku. Hral jsem se s tim od peti od rana po chvilkach, ale nakonec to vzdal, potreboval jsem pracovat :).

Máš kernel-devel ve stejné verzi jako jádro, ve kterém právě jsi?

Pro jistotu bych asi udělal

sudo dnf update --refresh
sudo reboot

Popravdě nikdy jsem moc nepochopil, proč někteří tak trvají na VirtualBoxu. Chápu to na Windows, kde není jiná alternativa zdarma, ale na Linuxu mi po všech stránkách přijde lepší KVM. Má to lepší výkon, je to bezproblémové. Pokud člověk nepotřebuje nastavovat, může použít Boxy, které jsou pohodlnější než VB, nebo virt-manager, které nabízí podobné množství voleb jako VB. A na rozdíl od VB jsou s Fedorou testované a Fedora Project tam garantuje funkčnost.

Ano, to jsem udelal, take mne napadlo, ze pouzivam jiny kernel. Bohuzel stale stejny problem :(.

Ja na VirtualBoxu netrvam, ale chtel jsem pouzit pro testovani image windows z https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/ a tam maji pro VirtualBox pripraveny image.

Souhlas, taky už roky používám zásadně KVM a vše dělám přes virsh, ale že ten VirtualBox nefunguje je dost divné, snad budu muset nainstalovat a vyzkoušet sám… Jen momentálně sedím na Fedoře 26, tak až se dostanu k nějaké 28.

Pokud je zapnutý Secure Boot, tak to bude tím. Jinak obrazy pro VB lze překonvertovat do formátu pro KVM, na netu je plno návodů. Ve Fedoře 29 by měly Boxy umět importovat obrazy pro VB přímo.

Musí být nainstalován Kernel-devel, C++, DKMS. Pak udělej jako root /sbin/vboxconfig a musí to fungovat,