Vadne ISO??

Zdravim, stahl jsem obraz FC-5-i386-DVD.iso 2x z ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/fedora-core/5/i386/iso/ a 1x z ftp://ftp.tu-chemnitz.de/pub/linux/fedora-core/5/i386/iso/
a vsechny tri mi hlasi tento md5 soucet: 34d96f85ccf5e89dd5cd9551e6edfc8f
Coz je uplne jine, nez by melo byt podle prilozeneho souboru SHA1SUM.
A kdyz z tohoto ISO souboru vypalim obraz, tak mi pri testu cd pred vlastni instalaci nahlasi chybne medium. a kdyz to ignoruji, tak se instalace zasekne. Tak co je spatne?

Jak jsi to testoval? Máme ověřené, že PSPad počítá iso nepřesně.

A stahoval jsi to pokazde stejnym programem? A na jaky souborovy system to ukladas? Nektere typy FS maji problem ulozit soubor vetsi nez 2GB.

prepocitaval jsem to v DOSovem MD5.exe tak i v jakesi win utilite, a oba to spocitaly shodne.
Ukladam to na NTFS
Stahoval jsem to primo pres FTP. Ani jsem nepouzival vicevlaknove stahovani. Mam dostatecne rychle pripojeni.
A nemyslim si, ze by bylo jen spatne spocitane, protoze ani nejde z toho DVDcka korektne nainstalovat a i instalator pri verifikaci media nahlasi chybny soucet.

Příspěvek byl upraven (07-04-06 19:01)

Soucet pomoci MD5 me ve win taky nesouhlasil, ale pomoci teto utility soucty souhlasily:
http://mirrors.rootmode.com/ftp.gnupg.org/binary/sha1sum.exe (20K)
Pouzití: nakopirovat do adresare kde jsou stazene .iso soubory a potom ve win “terminalu” :-)) prikazovem radku zadat např.: sha1sum.exe FC-5-i386-disc1.iso (ovsem pouze z adresare, ve kterem to je)
(Na DVD .iso jsem to nezkousel)

Jo, tak s tim sha1sum ten soucet sedi. Coz ale nevysvetluje, proc se nechce nainstalovat. Zkusim to zitra na jinych pocitacich, treba neni problem v instalacce :slight_smile: Kazdopadne diky za ten tip :wink:

Zkusil bych kvalitnejsi DVD nosic, vypalovat co nejpomaleji na novejsi mechanice.

A není náhodou problém někde jinde? Když se ten soubor jmenuje SHA1SUM, tak bude asi obsahovat sha1 sumu a ne md5. :wink: