Vada nový kernelů ve všech distribucích u notbooku ACer Travel Mate 2200

Dobrý den,

Fedora mě potěšila, našla sama driver na Wi-Fi k Broadcom což jiné distra ne. Akorát po aktualizaci se sekla. Díky nové chybě v kernelu mimo 3.11.* a starší. Nevíte co bych měl udělat? Zatím jsem zakázal aktualizovat kernel, aby se Fedora sama nezničila a neotravovalo to. Chyba viz. obrázek

https://dl.dropboxusercontent.com/u/71998452/IMG_4692.JPG

Děkuji za radu Michal

V tom notebooku je vic disku v RAIDu? A pouzivate RAID linuxovy nebo BIOSovy? Nevydal vyrobce pro tento NTB aktualizaci BIOSu?

Používám klasické oddíly primární sda1 jako / a rozšířený sda5 jako swap. Je tam jen jeden 30GB. Bios je poslední co jsem sehnal.

V tom pripade nechapu kde se vam systemu bere start DM RAID. Neni jiste, ze ten pad je zpusoben tim, ale se starsim jadrem bych se pokusil tuto sluzbu vypnout

systemctl -a | grep -i RAID
systemctl disable
ci tak neco…?

pripadne odinstalovat dmraid
yum remove dmraid

Děkuji za další pomoc. Zakázal jsem spuštění dmraid + služby mdmonitor poté nainstaloval aktualizaci kernelu. A místo toho se ukázala nová chyba wistron_btns: Unknown key code 10 hledal jsem na netu a nic smysluplného jsem nenašel. Jen, že to má být asi wifina a tlačítko u notebooku.

A ta chyba ma nejake fatalni nasledky, nebo s tim system normalne funguje?

Taková klasická chyba píše to do nekonečna to samé a notebooku se musí vypnout podržením tlačítka power.

Starsi jadro funguje?
Ja jsem nasel nekolik hlaseni, ze se to tykalo pred casem Fujistu Amilo a wistron_btn slouzi k zapinani a vypinani wifi a delalo to jen na jadrech s podporou PAE (velke pameti).

https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=42852

Ano kernel 3.1 … s CD funguje tak ho tedy nechám. Problém je tudiž nejspíš v kernelu. Každopádně děkuji za váš čas.